ua en ru

Петербурзький саміт G20: підсумки першого дня форуму "Великої двадцятки"

Лідери G20 в першому читанні схвалили план щодо запобігання розмивання податкової бази. Про це, підбиваючи підсумки першого дня саміту G20 у Стрельні, повідомив журналістам глава Міністерства фінансів Росії Антон Силуанов.

Лідери G20 в першому читанні схвалили план щодо запобігання розмивання податкової бази. Про це, підбиваючи підсумки першого дня саміту G20 у Стрельні, повідомив журналістам глава Міністерства фінансів Росії Антон Силуанов (на фото).

"Більшість лідерів висловилася про те, що так, справді, в умовах, коли ми проводимо бюджетну консолідацію, необхідно підвищувати і дохідну базу бюджету. І питання про те, чому компанії, які здійснюють свою діяльність в одній країні, платять податки в іншій країні і центр прибутку виводять із країн, де виявляється діяльність, це, безумовно, всіх обурює", - зазначив він.

Тому план дій був схвалений, пояснив Силуанов.

"Необхідно зайнятися його реалізацією. Ми домовилися з ОЕСР, що у строк до двох років наші країни підготують необхідні рішення з тим, щоб кількість ухильників ставала меншою, податковий спад скорочувався", - повідомив він.

За словами Силуанова, такі рішення необхідні й для того, щоб компанії не самі визначали, скільки податків платити в результаті лазівок у податковому законодавстві, а робили це відповідно до законів тих юрисдикцій, де здійснюють свою діяльність.

Також країни "Великої двадцятки" прийняли рішення про зниження рівня державного боргу і дефіциту бюджету в довгостроковій перспективі, уточнив Силуанов. За його словами, лідери G20 дійшли думки, що фіскальна консолідація зовсім не заважає стимулюванню економічного зростання, як вважалося раніше.

"Навпаки, ті фіскальні стратегії, які були прийняті сьогодні на виконання плану зі стимулювання зростання економіки і сприяння зайнятості, вони якраз і позначають рішення наших держав про поступовий рух до скорочення боргових навантажень, які були сформовані в останній час. І всі країни практично прийняли рішення про зниження боргів і дефіцитів у середньостроковій і довгостроковій перспективі. Це дуже відрадно і є одним з позитивів роботи російської двадцятки", - зазначив глава Мінфіну РФ.

Крім того , лідери країн "групи двадцяти" висловилися за посилення регулювання так званого тіньового банківського сектора - організацій, що надають фінансові послуги, але при цьому формально не є банками, і у зв'язку із цим не підлягають традиційному регулюванню.

Силуанов зазначив, що дана тема не була ключовою, як, наприклад, Санкт-Петербурзький план дій або заходів щодо скорочення кількісного пом'якшення. За його словами, ФРН виступила з ініціативою посилення регулювання даних організацій, і ця ініціатива була підтримана. "Хочу сказати, що в цілому позиція з регулювання тіньового банківського сектора була підтримана колегами та керівниками тих країн, які зупинялися на цій темі" , - зазначив глава російського Мінфіну.

"У лідерів країн було спільне розуміння, що тут необхідно наводити порядок, здійснювати заходи регулювання", - додав Силуанов. За його словами, операції тіньового банківського сектора через відсутність регулювання часто використовуються для відходу від оподаткування та інших "сумнівних операцій".

Як повідомлялося сьогодні, німецькі ухильники спішно евакуюють гроші зі Швейцарії: за минулий рік митники ФРН виявили у своїх співгромадян 20 млн незадекларованих євро.

Нагадаємо, сьогодні в Санкт-Петербурзі офіційно стартував саміт "Великої двадцятки". Під час вітальної промови Президент РФ Володимир Путін позначив головні завдання саміту - зниження бюджетного дефіциту, рівня державного боргу, ліквідація прогалин фінансового регулювання, вирішення проблем нестачі ресурсів Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Петербурзький саміт - це вже восьма зустріч керівництва країн "Великої двадцятки", формату, що об'єднує 19 найбільших національних економік і Європейський союз. Форум створений переважно для обговорення питань, що відносяться до міжнародної фінансової системи, однак на порядку денному нерідко з'являються й політичні теми.

G20