Держгеонадра звертається з цього приводу до правоохоронців
Державна служба геології та надр України заявляє про спроби блокування зі сторони окремих політиків процесу легалізації бурштину. Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства.
"Держгеонадра стоїть на позиції легалізації ринку бурштину. Усі спеціальні дозволи на користування надрами, зокрема бурштиноносними ділянками, видаються виключно згідно чинного законодавства. Лише збільшення кількості легально працюючих компаній сьогодні покладе кінець незаконному видобуванню, однак цей процес намагаються блокувати зацікавлені особи", - йдеться у прес-релізі.
Окрім цього, як зазначають у відомстві, обласні ради не погоджують проведення аукціонів. "Наголошуємо, усі спецдозволи на користування надрами є в правовому полі. Держгеонадра готова співпрацювати з правоохоронними органи щодо цих справ. Користуватися надрами можна тільки після проходження процедури отримання відповідних дозвільних документів. Таким документом є спеціальний дозвіл, в якому чітко прописана програма робіт і її строки виконання", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що зараз на офіційному ринку з бурштиноносними надрами працює дев’ять підприємств. Усі спецдозволи діють в правовому полі. Держгеонадра заявляє про готовність співпрацювати з правоохоронними органи щодо цих справ.
У прес-службі підкреслили, що сьогодні лише збільшення кількості легально працюючих компаній може покласти кінець незаконному видобуванню бурштину, однак, цей процес блокують зацікавлені особи та обласні ради.
"На ринок заходять офіційні компанії, які ведуть законний видобуток бурштину. Це дає легальні робочі місця, податки, покращення інфраструктури. Та на превеликий жаль, деякі народні депутати, які покривають чорних бурштинокопачів, намагаються дискредитувати роботу по легалізації ринку. Також питання блокується обласними радами, які не погоджують проведення аукціонів", - заявив тимчасово виконуючий обов’язки голови Держгеонадр Микола Бояркін.
У відомстві підкреслили, що обласні ради, зокрема Житомирська, не погодили жодної заявки на проведення аукціону по бурштину.
"За зверненням потенційних надрокористувачів у 2016 році було надіслано 9 заявок на проведення аукціону щодо користування бурштиноносними ділянками. Жодної з них обласні ради не погодили. Держгеонадра звертатиметься до всіх правоохоронних органів щодо блокування легалізації бурштинового ринку певними політиками", - йдеться у повідомленні.
Як зазначали експерти, легалізація ринку бурштину вирішує цілу низку проблем. Збільшення видачі спеціальних дозволів на користування бурштиноносними надрами впорядкує питання культури надрокористування, вирішить низку екологічних проблем, позитивно вплине на розвиток ювелірного та логістичного напрямків, вирішить проблеми соціальної інфраструктури.