Глава Міністерства закордонних справ (МЗС) РФ Сергій Лавров заявив, що не очікував від держсекретаря США Джона Керрі слів про те, що Україна повинна вибрати: вона з усім світом або з однією країною.
Глава Міністерства закордонних справ (МЗС) РФ Сергій Лавров (на фото праворуч) заявив, що не очікував від держсекретаря США Джона Керрі (ліворуч) слів про те, що Україна повинна вибрати: вона з усім світом або з однією країною. Свою позицію глава російського МЗС озвучив на зустрічі з в.о. міністра закордонних справ України Леонідом Кожарою, повідомляє прес-служба російського відомства.
"Наш друг держсекретар США Керрі заявив, що Україна повинна вибрати, з ким вона: з усім світом або з однією країною. Від нього, з його досвідом і розважливістю подібної "агітки" я не очікував. У нас ще буде контакт з ним, і я запитаю, що у нього було з арифметики", - сказав Лавров.
Він підкреслив, що "повністю згоден з необхідністю підтримувати відносини в рамках всього євроатлантичного простору - про це йдеться в документах ОБСЄ (Організації з безпеки і співробітництва в Європі), на це націлена розпочата при українському головуванні в ОБСЄ програма "Гельсінкі плюс 40"".
"Говорячи красиві слова, підписуючись під високими принципами, контрпродуктивно діяти інакше на практиці. Росія і Україна, і ЄС - стратегічні партнери. Ми також не хочемо якихось закулісних маневрів, які розігрують стару карту "або з нами, або проти нас". Це мислення минулої епохи, яке повинна піти назавжди в історію, а краще - в небуття", - підкреслив російський міністр.
Говорячи про пропозицію влади України провести тристоронню консультацію у форматі Росія-Україна-ЄС, Лавров підкреслив, що Москва досі вважає цю ідею розумною.
"Ми активно підтримали пропозицію українського керівництва про необхідність тристоронніх консультацій Україна-Росія-ЄС. Досі вважаємо, що це дуже розумна ідея. Вона обговорювалася на саміті Росія-ЄС в Брюсселі. У нас є відчуття, що у партнерів, з якими розмовляв Президент Росії Володимир Путін, зростає розуміння необхідності перестати зводити штучні бар'єри, розділяючи величезний загальний простір ОБСЄ", - сказав Лавров.
"Поки на Мюнхенській конференції, в якій ми беремо участь, звучать дещо інші, попередні заяви про те, що Україна повинна зробити вибір, і цей вибір має бути на користь ЄС. Тут - очевидно розбіжність реальності з тим, що намагаються за неї видати. Сподіваюся, після зустрічей, які Ви тут проводите, а також після контактів Президента України з опозицією і зарубіжними партнерами буде зміцнюватися розуміння необхідності зупинити спроби діяти за принципом "або з нами, або проти нас", - зазначив російський міністр.
Він також додав, що, говорячи про ситуацію в Україні, не можна все спрощувати.
"Це означає знову впадати в ситуацію, коли витоки і чутки в ЗМІ керують процесом. Це абсолютно неправильно, невірно. Зараз потрібно поменше гасел і більше турботи про результати зусиль, які вживаються українським керівництвом повернути ситуацію в конституційне русло, - сказав Лавров.
Нагадаємо, Керрі сьогодні в рамках Мюнхенської конференції з безпеки заявив, що США і ЄС підтримують народ України у його прагненні до демократії. Як зазначив держсекретар США, українці "борються за право укладати союзи з партнерами, які допоможуть їм реалізувати свої прагнення". За словами Керрі, народ України вирішив, що його майбутнє не пов'язане тільки з однією країною і що вони (українці) не повинні діяти через примус.
Напередодні генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен розкритикував Росію за тиск на Україну, який, на його думку, є реальною причиною, чому Київ так і не підписав Угоду про асоціацію та створення всеохоплюючої зони вільної торгівлі з Євросоюзом.
Додамо, що сьогодні на Мюнхенській конференції з питань безпеки Расмуссен засудив акти насильства в Україні, особливо застосування сили з боку влади. Також він закликав сторони конфлікту в Україні до діалогу.