В результаті проведення адмінреформи всього по територіальним органам України буде в середньому скорочено 24% працівників. Із 157 тис. 142 осіб залишиться 134 тис. 389. Про це в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня. Україна" заявив міністр юстиції Олександр Лавринович.
За словами чиновника, на сьогодні з 36 членів уряду залишилося 17. Більш ніж на 50% скорочено обслуговуючий апарат Кабміну.
"111 органів центральної виконавчої влади реорганізовано на 74. Причому із 69 контрольних органів залишилося 11. А це щось та означає для бізнесу. Крім того, до реформи в нас були такі дивні структури, як органи урядового управління. Вони створювалися по лінії міністерств, але ними прямо керував Кабмін. Усього 46 із територіальними підрозділами та десятками тисяч працівників. Тепер їх немає взагалі - ліквідували. І це теж цілком реальний результат", - вважає міністр.
Говорячи про загальну чисельність скорочений чиновників, Лавринович нагадав: "Апарати центральних органів влади скорочено більш ніж на 17%. Було 26 тис. 354 особи, стало - 21 тис. 173. Що стосується територіальних органів виконавчої влади, то остаточних рішень ще не прийнято, але їх уже розглядали на засіданні Кабміну. Найближчим часом ключові рішення буде прийнято. Їх чітке виконання і завершить другий етап реформи. Наразі триває процес узгодження позицій щодо проекту, запропонованого робочою групою".
Лавринович зазначив, що всього по територіальним органам буде в середньому скорочено 24% працівників.
"Цифри не зі стелі. Експерти групи, яку я очолюю, докладно вивчали всі посадові інструкції, дивилися на їх співвідношення з нормативними актами вищого рівня. Було й живе спілкування з людьми - у Вінницькій, Харківській та Львівській областях. До речі, багато чиновників визнають, що десятиліттями виконують абсолютно нікому не потрібну роботу. Виходячи з цього, було змодельовано кожен територіальний орган влади в оптимальній чисельності та структурі. Визначено й ті, котрі мають бути взагалі ліквідовані", - зазначив міністр.
Також він повідомив, що 53 тисячі контролерів санітарно-епідеміологічної станції будуть скорочені на 40%. Говорячи про склад відомства, чиновник зазначив: "Найцікавіше, що ця армія не належить держслужбі. І не підпадає під дію закону про боротьбу з корупцією. Тільки під дію трудового законодавства, яке захищає працівників бюджетних установ. Ми довго думали, як приборкати апетити цих працівників. Є пропозиція, щоб серед цієї служби з'явилися держслужбовці - 2,5 тис.".
За словами міністра, такий підхід буде використаний у всіх структурах, де є контролюючі функції, але немає реальної відповідальності і важелів контролю за ними. Таким чином, з'явиться 8 тис. нових держслужбовців.
При цьому Лавринович підтвердив інформацію про те, що були пропозиції обрізати цю службу ще радикальніше: "Так, звичайно, спочатку і в мене була пропозиція скоротити її на 53 тисячі...".
Крім того, Лавринович в інтерв'ю зазначив, що у нього "є деякі передчуття, що окремі шановні люди хочуть дискредитувати саму ідею адміністративної реформи".
Говорячи про те, що початок другого етапу реформи було перенесено з весни на осінь, Лавринович сказав: "Ми з вами готуємося говорити на таку делікатну тему, яка стосується всіх чиновників та політиків, котрі беруть участь у державному управлінні. Чи повідомлю я щось нове, коли скажу, що багато хто з цих людей не хоче, аби реформа відбулася? Насправді процес має багато складових. Підготовчий - розробка моделі реформи та алгоритму дій - був найлегшим. Хоча потребував значних часових, інтелектуальних та організаційних ресурсів".
Міністр також підкреслив, що "організаційний провал реформи - це нездійснене бажання деяких політиків, чиновників і журналістів".
Відповідаючи на питання про те, чи існує, крім указу президента, якийсь конкретний документ, в якому б була чітко викладена стратегія і тактика реформи в цілому, і де можна з ним ознайомитися, Лавринович сказав: "Ніде. Я можу вам показати його тільки здалеку. Я був би самогубцем і не дуже бажав би успіху реформі, якби дав вам можливість його опублікувати. Якби його хтось бачив, то ми б не мали й того, що встигли зробити за цей рік. Люди просто отримали б можливість працювати на випередження. Ми ж, долаючи опір, переносячи терміни, корегуючи плани, все-таки здійснили прорив".
Раніше повідомлялося, що скорочення чисельності працівників центральних органів виконавчої влади, проведене в 2011 р., дало можливість скоротити витрати на оплату праці адміністративного персоналу на 1 млрд грн.
Відзначимо, 3 листопада прем'єр-міністр України Микола Азаров на 17-й сесії конференції міністрів країн-членів Ради Європи, відповідальних за місцеве і регіональне управління заявив, що найближчим часом чисельність і функції органів місцевого самоврядування в Україні також будуть оптимізовані.
Нагадаємо, 9 грудня 2010 р. набув чинності указ Президента України "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" № 1085 від 9.12.2010 р. Внаслідок реформи в грудні 2010 р. Янукович залишив без посад в новому уряді дев'ять міністрів.