Можливим наступником Бена Бернанке на посаді голови Федеральної резервної системи американські ЗМІ називають колишнього головного радника Президента США Барака Обами з економічних питань і екс-голова американського казначейства, 58-річного Ларрі Саммерса. За словами джерел, він вже висловив бажання узяти на себе відповідні повноваження після відходу у відставку діючого глави ФРС.
Можливим наступником Бена Бернанке на посаді голови Федеральної резервної системи (ФРС) американські ЗМІ називають колишнього головного радника Президента США Барака Обами з економічних питань і екс-голова американського казначейства, 58-річного Ларрі Саммерса (на фото). За словами джерел, він вже висловив бажання узяти на себе відповідні повноваження після відходу у відставку діючого глави ФРС.
Чутки про те, що саме Саммерсу дістанеться посада глави американського ЦБ, обумовлені як інтересом до цієї посади самого фінансиста, так і заявою Обами про те, що він "не чекає, що Бернанке залишиться на посаді після закінчення терміну його повноважень в 2014 р.".
Читайте також: Джанет Єллен може очолити ФРС США
"Бернанке залишався головою ФРС набагато довше, ніж він мав намір", - сказав американський Президент в інтерв'ю 17 червня 2013 р., подякувавши Бернанке за відмінну службу.
Втім, Саммерс інформацію в американській пресі не коментує, його офіційний представник Келлі Френдлі від коментарів також відмовляється.
Нагадаємо, в березні 2013 р. Бернанке змусив неабияк понервувати громадськість, заявивши про готовність покинути посаду глави ФРС ще до закінчення програми "Кількісного пом'якшення" і вказавши, що він не є "єдиною людиною", здатною керувати ФРС в період згортання QЕ3. За словами наближених до Бернанке осіб, за минулі сім років економіст втомився від боротьби з фінансовою кризою і подумує про відставку.
Читайте також: ФРС США вважає ризикованим згортання QE
На думку спостерігачів, в світлі ситуації, що склалася, республіканці в сенаті отримають шанс відстояти свого кандидата на посаду глави ФРС, аргументуючи неприйнятність поточного курсу монетарної політики ризиками, пов'язаними з високим рівнем інфляції і самою програмою скупки активів, відзначаючи, що при Бернанке баланс ФРС виріс до 3,5 трлн дол. з 835 млрд дол. в 2006 р., коли Бернанке зайняв посаду голови американського Центробанку.
У 2010 р. кандидатура Бернанке була схвалена сенатом на другий термін на посаді глави ФРС. Голосування пройшло в пропорції 70 до 30. Таким чином, Бернанке дістав більше "відмов", ніж хто-небудь з його попередників.
Висунення Саммерса може дістати схвалення республіканців, а ось демократи мають на нього зуб. Йому ставиться в провину відсутність активних дій з регулювання обстановки на Уолл-стріт на посаді глави казначейства за Президента Білла Клінтона і відсутність належної підтримки програмі стимулювання економіки під час перебування на посаді головного економічного радника Обами. У зв'язку з цим американський сенат знов чекають гарячі дебати.