Lafarge відкрила завод з виробництва щебеня в Київській обл. за 12 млн євро
Міжнародна компанія Lafarge відкрила високотехнологічне підприємство з виробництва щебеня на Кощеєвському кар'єрі в Київської області. Про це повідомляє сьогодні прес-служба компанії.
Завод побудований на Кощеєвському гранітному родовищі, яке до цього не розроблялося, в 10 км від районного центру - м. Фастова. Сума інвестицій у відкриття заводу склала більше 12 млн євро. Проектна потужність заводу - 900 тис. т щебеня на рік. На виробництві задіяно більше 100 чоловік.
Як повідомив директор компанії "Lafarge Щебінь Україна" Олександр Скрипник, компанія інвестує в Україну з 2004 р. "Спочатку компанія придбала в Рівненській області Клесівський кар'єр нерудних копалин "Технобуд". З 2006 р. ми почали створення нового підприємства в Київської області", - відзначив він.
Група Lafarge вийшла на український ринок будівельних матеріалів в 1999 р. Зараз Lafarge в Україні представлена трьома підрозділами:
ВАТ "Миколаївцемент" - цементний завод в м. Миколаєві Львівської області (виробнича потужність складає 1,4 млн т цементу на рік, виробляється три типи цементу для різних потреб);
"Lafarge Щебінь Україна", до складу якого входять такі підприємства: ТОВ "Клесовський кар'єр нерудних копалин "Технобуд" - підприємство в смт. Клесов Рівненської області, що займається розробкою гранітного кар'єру і його переробкою на щебінь, виробнича потужність заводу складає 3,7 млн т щебеня на рік; ТОВ "Буковинські будівельні матеріали" - проект з розробки Майдан-Іспаського піщано-гравійного родовища в Чернівецької області; ЗАТ "Лафарж Гіпс Україна" - компанія, що має власний завод з виробництва гіпсокартону потужністю 15 млн кв. м (1-а черга), який знаходиться в м. Артемівськ, Донецька область.
Створена в 1833 р. Група Lafarge є найбільшим світовим виробником будівельних матеріалів. Кількість співробітників Lafarge складає 78 тис. чоловік в 78 країнах світу, а обсяги продажів групи склали в 2009 р. 15,9 млрд євро. Компанія Lafarge володіє 2013 виробничими ділянками в світі.