Квотні принципи "законсервували" корупцію в МОЗ, - Мусій
Міністерство охорони здоров'я все ще не може реабілітуватися в очах громадськості через стару проблему тіньових призначень. Про це у вівторок, 8 липня, в ефірі 5-го каналу заявив сам глава МОЗ Олег Мусій.
"Частину своєї команди я зміг привести", - констатував Олег Мусій, посилаючись на необхідність дотримання квотности в призначеннях на керівні посади навіть в департаментах і управліннях МОЗ.
За його словами, нові люди у міністерстві менш одіозні, ніж їх попередники з Партії регіонів, однак міністр також підкреслив, що вони не належать до його команди.
Зазначимо, що за словами експертів, Мусій з недавнього часу почав публічно висловлювати невдоволення роботою своїх заступників, чиї кандидатури особисто погоджував в Кабміні, незважаючи на те, що їх досягнення ще недавно рекламував представникам ЗМІ - Р.Салютина, Н.Лисневской, Лазоришинця. "Насправді ці люди не з моєї команди. Моя команда працює в якості помічників і радників міністра", - визнає Мусій.
При цьому, як з'ясували журналісти, підбір команди радників досить суб'єктивний і викликає дуже багато запитань. Також помічено, що розділ "Радники міністра" з офіційного сайту МОЗ був видалений. Журналісти з'ясували, що деякі з працівників міністерства прийшли з віддалених від медицини сфер діяльності.
Серед таких призначень вказується поява в складі команди міністра Олени Єскіної, яка очолює "Союз підприємств української годинникової промисловості-виробників та постачальників годинників" і сама керує годинним бізнесом. В листопаді 2013 року вона балотувалася у Верховну Раду в скандальному 223-му окрузі в Києві, але потім зняла свою кандидатуру. Варто відзначити, що в її кандидатській програмі не згадувалася сфера медицини та медичні реформи.
Також наголошується вибір міністра щодо прес-секретаря: цю посаду обійняв Пилип Снєгірьов, який керує приватним виданням, що спеціалізуються на рекламі лікарських засобів.
Згідно з висновками журналістів, Володимир Курпіта спочатку був призначений радником, а потім і головою Держслужби України з соцзаболеваниям. Курпіта пов'язаний з Дмитром Шерембеем, громадським діячем, поміченим своїм регулярним співпрацею з Раїсою Богатирьовою і її командою, якій вже висунуто серйозні звинувачення в розкраданні державних коштів.