Банкіри не очікують суттєвих курсових коливань до кінця поточного року - свідчить опитування. Підтримку гривні буде надавати зростаючий експорт аграрної продукції. Додатковий фактор стабільності - зберігається низький попит на валюту з боку населення.
"З квітня по липень спостерігається перевищення продажу валюти населенням над покупкою. Міністерство аграрної політики та продовольства повідомляє про рекордний урожай зернових, який складе більше 57 млн т цього року в порівнянні з 46,2 млн т минулого року, що може означати рекордний обсяг експорту ... і, як наслідок, позитивну динаміку зміни поточного рахунку платіжного балансу. Таким чином, багато ризиків, що впливають на курсову політику, локалізовані" , - сказав казначей банку "Фінанси та кредит" Олександр Александров.
У свою чергу аналітик "Укрсоцбанку" Тантелі Ратувухері вважає , що традиційні осінні коливання курсу гривня -долар будуть практично непомітними - лише на соті відсотка.
"У вересні можливе незначне ослаблення гривні, буквально на рівні 0,05% (це менше 1 копійки, враховуючи поточний курс близько 8,1 грн/дол.). Гривня практично повернеться на серпневий рівень до кінця року після незначного коливання в жовтні - листопаді", - вважає експерт.
На думку Ратувухері, завдяки стабільній ситуації на валютному ринку Національний банк не втручатиметься в його роботу.