Курс долара досяг мінімального рівня за останні 3 роки, - Reuters
При цьому прибутковість держоблігацій США досягла чотирирічного максимуму
У п'ятницю, 16 лютого, долар подешевшав до найнижчих рівнів більш ніж за три роки проти кошика валют , отримавши найбільший щотижневий спад курсу за два роки, оскільки негативні настрої компенсували будь-яку підтримку, яку долар може витягти з підвищення прибутковості казначейських облігацій. Про це повідомляє Reuters.
Так, індекс долара проти групи з шести основних валют впав до 88,253, що є найнижчим з грудня 2014 року. Індекс був на шляху до того, щоб втратити близько 2% на тижні в своєму найбільшому зниження з лютого 2016 року.
Ці падіння прийшли, коли прибутковість казначейських облігацій США досягла чотирирічних максимумів, при цьому інфляція в США в січні виросла сильніше, ніж очікувалося, що підтвердило очікування того, що Федеральний резерв може чотири рази збільшити процентні ставки в цьому році.
Це змусило багатьох аналітиків зайнятися, оскільки зазвичай високі прибутковості Казначейства зазвичай пов'язані з більш сильним доларом.
Кріс Тернер, глава валютної стратегії ING в Лондоні, сказав, що розбивка традиційних відносин між казначейськими облігаціями США і доларом, особливо проти ієни, може бути пояснена тим фактом, що прибутковість зростає на тлі турбот про дефіцит бюджету а не інфляції.
"Подорожчання казначейських зобов'язань в цьому році було обумовлено зростанням премій за премію - інвестори, яким необхідні премії за ризик для довгострокового боргу. Міжнародні інвестори вимагають поступки в доларах, щоб утримувати активи США за фінансового ризику", - сказав фінансист.
Наголошується, що на курс долара впливали деякі фактори, в тому числі побоювання, що Вашингтон буде вести слабку стратегію долара в той час, як інші країни почнуть пом'якшувати грошово-кредитну політику.
Долар впав до 105,545 ієн на азіатських торгах, найслабший за останні 15 місяців. Це призвело до тижневої втрати майже 3%.
Євро піднявся до трирічного максимуму в 1,2556 доларів, і на цьому тижні він повинен був отримати 2,4%.
Швейцарський франк досяг 0,9190 франка за долар, що є найсильнішим з червня 2015 року.
"На ринку важко зрозуміти, що долар відновлюється, особливо, оскільки основні фундаментальні показники США, схоже, не підтримують валюту", - сказав Шин Кадота, старший стратег Barclays в Токіо.
Нагадаємо, минулого тижня фондовий ринок США двічі обвалювався, в результаті чого світовий фондовий ринок втратив близько 5 трлн доларів.
На першому падінні головний американський фондовий індекс Dow Jones просів" на 1500 пунктів.