За прогнозами, кількість смертей через паління збільшиться на третину до 2030 року
Збиток світовій економіці від куріння становить більш ніж в 1 трлн доларів на рік. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на дані дослідження Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та Національного інституту онкології США.
"Через споживання тютюну витрати складають більше 1 трлн доларів на охорону здоров'я щороку", - вказується в доповіді.
Так, за прогнозами дослідників, кількість смертей в результаті куріння збільшиться на третину до 2030 року. На їхню думку, "число смертей через паління тютюну зросте з 6 до 8 млн осіб щорічно до 2030 року".
"При цьому більше 80% випадків відбуватимуться в країнах з низьким і середнім рівнем доходу", - сказано в дослідженні.
При цьому підкреслюється, що поширеність куріння серед населення світу знизилася, проте загальне число курців в усьому світі продовжує зростати.
Дослідники також відзначають, що в урядів є інструменти для скорочення споживання тютюну і смертності в результаті куріння.
"Уряди побоюються, що боротьба проти тютюну матиме негативні економічні наслідки, проте вони не обгрунтовані доказами", - підсумували експерти.
Нагадаємо, в листопаді 2016 року фахівці медичного консорціуму Kaiser Permanente прийшли до висновку, що куріння може стати причиною розвитку недоумства і хвороби Альцгеймера в старості.