ua en ru

Культурні програми СНД покажуть українцям реальний рівень життя в країнах співдружності, - Медведчук

Участь у культурних програмах Співдружності Незалежних Держав (СНД) покаже громадянам України реальний рівень життя в країнах співдружності. Про це у своєму блозі пише лідер Громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук.

"2014 р. Україна почала з посилення кооперації з Росією. На засіданні уряду 9 січня прем'єр Микола Азаров першочерговим завданням назвав запуск "на повну потужність" програм промислового співробітництва з РФ, які забезпечать сотні тисяч робочих місць і надходження в бюджет, а також доручив зробити все необхідне, щоб функціонувала зона вільної торгівлі з СНД", - нагадує Медведчук.

Як зазначає політик, можна було б тільки порадіти, що українські міністри, позбавившись від "ідеї євроінтеграції, що затмарює їх розум", нарешті почали мислити тверезо і у відповідності з національними інтересами.

"Але, мабуть, до прозріння і державного мислення нашим чиновникам безнадійно далеко, інакше як пояснити їх бажання знову повернутися до "практичних переговорів" про умови підписання угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС. У світлі критики Президента і оприлюднених розрахунків про збитки, які принесе ЗВТ з ЄС Україні, наявності прагнення до політичного самогубства", - констатує лідер "Українського вибору".

При цьому він зазначає, що в порядку денному Кабміну є і питання, вирішення яких позитивно позначиться на нашій країні, незалежно від політичної кон'юнктури. Так, український уряд планує підтримати програму "Культурні столиці Співдружності Незалежних Держав". Дана програма є ефективним інструментом міждержавної взаємодії у сфері культури, сприяє створенню сприятливого клімату для економічного і політичного співробітництва держав-учасників СНД, а також гуманітарного, соціального, економічного та інфраструктурного розвитку та просування окремих територій і міст, підвищення статусу співдружності на міжнародній арені.

Медведчук нагадує, що щорічно відповідно до програми обирається культурна столиця СНД, в ній проводяться культурні та гуманітарні заходи.

"Радує, що в програмі можуть брати участь всі міста колишніх радянських республік, а не тільки їх столиці, оскільки Київ, перетворений в брудний безликий місто з похиленими барикадами, сьогодні менше всього міг би претендувати на звання культурної столиці України. Розгромлені пам'ятки, купи сміття на вулицях, намети, буржуйки, захоплені адміністративні будівлі, безвладдя - таким він став за два місяці євромайданів", - пише лідер "УВ".

При цьому він зазначає, що в Україні є міста, які зможуть гідно представляти країну на міжнародному рівні: Харків, Одеса, Львів, які "не постраждали від рук прихильників євроінтеграції".

Водночас політик констатує, щоб отримати статус культурної столиці, треба докласти чимало зусиль. Місто має бути готовим до змін, має бути розвинене культурне життя, налагоджена інфраструктура.

"У країнах СНД останнім часом один за іншим реалізуються великі проекти, які перетворюють міське середовище, модернізують інфраструктуру, створюються сучасні об'єкти публічного користування. В Росії ось-ось завершаться приготування до Олімпіади в Сочі, сильно змінили Південь країни. Казань, Владивосток стали урбаністичними шедеврами, на проведення виставки "ЕКСПО" претендує Єкатеринбург, одинадцять міст готуються до світової першості з футболу. Невелика Білорусія буде приймати чемпіонат світу з хокею в травні цього року. Дві казахські столиці - Астана і Алмати - приймають форуми континентального та світового рівня", - пояснює лідер "Українського вибору".

"Нашим сусідам є чим похвалитися, всупереч думці, що нав'язується євроінтеграторами, що життя вирує лише у Євросоюзі. Участь українських міст у програмі "Культурні столиці Співдружності Незалежних Держав" нарешті відкриє очі нашим громадянам на реальний рівень життя в країнах СНД. Хочеться вірити, що прозріють не тільки пересічні громадяни, але й керманичі країни, які визначають курс держави", - підсумував Медведчук.