Кучма та Кваснєвський закликали громадськість України та Польщі не шукати приводів для погіршення відносин між двома народами
Екс-Президент України Леонід Кучма та колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський закликали громадськість України та Польщі не шукати приводів для погіршення відносин між двома народами. Про це йдеться у спільній заяві Кучм та Кваснєвського з приводу 70-ї річниці Волинської трагедії періоду Другої світової війни, повідомила прес-служба Президентського фонду Леоніда Кучми.
"Багатовікова історія українсько-польських відносин знає багато світлих сторінок і чимало трагічних подій. У пам'яті українців і поляків роз'ятреною раною залишається трагедія, яка сталася у 1943-1944 рр... Наші предки заплатили дорогу ціну за усвідомлення того, що український і польський народи мають жити в мирі і дружбі", - йдеться у повідомленні.
Президенти підкреслили, що Польща завжди підтримувала євроінтеграційні прагнення України, а Україна враховувала польський досвід ринкової економіки та євроінтеграції.
"У другій половині 90-х років ХХ ст. польський і український президенти взяли на себе місію патронату над процесом польсько-українського примирення. У травні 1997 року ми підписали Спільну заяву "До порозуміння і єднання", а у липні 2003 р. - спільну заяву "Про примирення в 60-ту річницю трагічних подій на Волині". Ми підтримали піклування про місця поховання і пам'яті загиблих у Польщі та в Україні. Наші зусилля увінчалися відкриттям меморіалу на Личаківському цвинтарі у Львові. Тоді були закладені засади взаємного прощення і примирення", - йдеться у заяві.
Президенти закликали політиків і всю громадськість Польщі та Україні пам'ятати і берегти великий дух примирення і порозуміння, який є "національною, духовною і життєвою запорукою свободи і незалежності обох народів".
"Державні діячі і політики, які справді хочуть процвітання наших держав, повинні мислити і звертати свої погляди у майбутнє, дбаючи про єдність між нашими країнами", - підкреслюють президенти.
"Напередодні 70-ї річниці трагічних подій на Волині, ми просимо наших співгромадян зробити все, щоб вшанування пам'яті жертв минулих конфліктів не стало приводом для погіршення відносин між нашими народами", - закликали Кучма і Кваснєвський.
Нагадаємо, як заявив раніше євродепутат від Польщі Павел Коваль, потрібно терпляче пояснювати Україні позицію Польщі у справі Волинської трагедії і не піддаватися емоціям.