Конституційний суд України (КСУ) визнав конституційним збільшення пенсійного віку для суддів, для жінок на 5 років (з 55 до 60) і чоловіків на 2 роки (з 60 до 62), а також неконституційним обмеження розмірів і зміна інших умов виплат пенсій та щомісячного довічного утримання суддів у відставці. Про це заявив глава КСУ Анатолій Головін.
КСУ визначив, що ч. 1, 2 ст. 138 закону № 2453 в редакції закону № 3668 ("Про судоустрій і статус суддів" від 7 липня 2010 року в редакції закону "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 8 липня 2011 року) відповідають Конституції.
Разом з тим КСУ визнав невідповідними Конституції ч. 3 ст. 138, пропозиції 1, 2, 3 ч. 5 ст. 138 закону "Про судоустрій і статус суддів"; ст. 2 закону "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи"; абзац 2 п. 2 розділу 2 "Прикінцеві та перехідні положення" закону "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи".
Таким чином, КСУ встановив, що щомісячне довічне грошове утримання виплачується суддям у розмірі 80% грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді. Також за кожний повний рік роботи на посаді судді більше 20 років розмір щомісячного довічного утримання збільшується на 2% заробітної плати. При цьому розмір грошового утримання не може становити більше 90% заробітної плати судді, без обмеження граничного розміру даного змісту.
Крім того, КСУ встановив, що щомісячне довічне утримання виплачується судді незалежно від прибутку, яку отримує суддя після виходу у відставку; грошове утримання суддям виплачується органними Пенсійного фонду за рахунок коштів державного бюджету і залишили суддям право переіндексувати свої пенсії.