КСУ може допомогти ВР уникнути розгляду законопроекту про протидію дискримінації
Конституційний суд України може допомогти Верховній Раді уникнути розгляду законопроекту N2342 про протидію дискримінації, необхідного планом дій візової лібералізації з ЄС, роз'яснивши, що права сексуальних меншин в Україні вже гарантовані Конституцією та додаткові закони на цю тему не потрібні. Про це пише "Комерсант-Україна".
Цю ідею, за інформацією видання, підтримали і в парламентській більшості, і в опозиції, хоча остаточне рішення про її реалізації ще не прийнято. У представництві Євросоюзу попередили народних депутатів, що не вважають достатнім такий вихід Києва зі сформованої ситуації.
Як відомо, законопроект серед іншого вносить до зміни до Трудового кодексу, забороняючи дискримінацію на підставі сексуальної орієнтації.
"Є інший шлях (виконання ПДВЛ), який я запропонував, - заявив лідер фракції" Батьківщина "Арсеній Яценюк. - У нас є базова норма Конституції про рівність усіх громадян. Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська зараз же повинна звернутися до Конституційного суду за чітким роз'ясненням цієї норми - що вона означає і як питання дискримінації має бути врегульоване в українському законодавстві. Це дозволить отримати додаткові аргументи для проходження законопроекту ".
Йдеться про ст. 24 Конституції, яка декларує рівність перед законом усіх громадян: "Не може бути привілеїв чи обмежень за ознакою раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками" . В основному законі немає згадок про сексуальні меншини, але наведений у ньому перелік ознак не є вичерпним.
Джерело видання в керівництві парламенту підтвердив, що така схема виконання ПДВЛ дійсно обговорювалася.
Незважаючи на підтримку даного плану і владою, і опозицією, остаточне рішення про початок його реалізації поки не прийнято. В офісі омбудсмена вчора заявили, що у них немає підготовленого подання до КС з даного питання. Часу залишається мало - з 22 липня більшість суддів КС йдуть у відпустку на місяць.
Затримка пов'язана з тим, що такий сценарій не гарантує успіху. Як стало відомо виданню, в минулу п'ятницю група народних депутатів провела зустріч з головою представництва ЄС Яном Томбінський, на якій він розкритикував спільну ініціативу влади і опозиції. "Олександр Єфремов запропонував такий сценарій. Але Ян Томбінський відповів, що ЄС не буде вважати це рішення достатнім", - стверджує один зі співрозмовників видання.
Фракції продовжують вивчати як даний варіант, так і можливість повернення до розгляду проекту N2342.