Прийнятий "мовний закон" був визнаний неконституційним
Закон "Про засади державної мовної політики" був визнаний рішенням Конституційного Суду неконституційним у зв'язку з порушенням процедури його прийняття. Про це повідомляється в розміщеному на сайті суду тексті рішення.
Зокрема, в публікації йдеться, що під час розгляду і прийняття проекту закону був допущений цілий ряд порушень.
"Конституційний Суд прийшов до висновку, що порушення конституційної процедури розгляду і прийняття проекту закону №9073 під час його ухвалення в цілому на вечірньому пленарному засіданні Верховної Ради 3 липня 2012 року мали системний характер та суттєво вплинули на остаточний результат прийняття закону. Викладене є підставою для визнання закону неконституційним згідно частини першої ст. 152 Конституції України", - зазначається в рішенні суду.
Наголошується, що в результаті аналізу матеріалів суду було з'ясовано, що спочатку не був підготовлений до другого читання проекту закону, результат висновку комітету. Крім того, проект закону занесли до порядку денного Верховної Ради без зазначення повної назви, реєстраційного номера, а також редакцію та ініціаторів внесення.
Також, у другому читанні не було проведено його обговорення, а народних депутатів фактично позбавили права розглянути поправки і пропозиції.
У зв'язку з усім цим, а також блокування народними депутатами виступаючих, фізичному перешкоджанні голосування і кнопкодавстві при прийнятті проекту закону було прийнято рішення визнати мовний закон неконституційним.
Нагадаємо, як повідомлялося раніше, Конституційний суд України в середу, 28 лютого, ухвалив рішення щодо конституційності закону України "Про засади державної мовної політики". Проте, яке саме рішення було винесено, в постанові не вказується.