В Криму можна створити зону поширення суверенітету Росії та України, - Яшин
Якщо це буде влаштовувати українську сторону і допоможе запобігти кровопролиттю
Анексію Криму можна вирішити шляхом створення на півострові території, на яку поширюватиметься суверенітет і Росії, і України. Про це заявив російський правозахисник, член Бюро Федеральної політради партії "РПР-ПАРНАС" Ілля Яшин, соратник вбитого російського опозиційного політика Бориса Нємцова сьогодні на брифінгу в Києві, передає кореспондент РБК-Україна.
"Ми розцінюємо таку авантюру (анексію Криму - ред.), як ніж у спину братньому українському народу, як зрада національних інтересів Росії. Тому що національним інтересам Росії відповідає суворе дотримання Будапештського меморандуму і збереження статусу України як найближчого союзника нашої країни. Путін (Президент Росії Володимир Путін, - ред.) увійде в історію Росії як глава держави, при якому росіяни та українці стали ворогами... Ми вважаємо, моя партія - демократична опозиція, ми вважаємо це історичним вироком Путіну як державноу діячу", - заявив Яшин.
Російський опозиційний політик бачить вихід із ситуації шляхом створення у Криму території, на яку поширюватиметься суверенітет і Росії, і України.
"Крим був приєднаний до Росії кримінальним шляхом. Фактично, мова йшла про окупацію. Однак ми розуміємо, що на території Криму є значна частина людей, які підтримували цю операцію. Повністю ігнорувати позицію цих людей дуже небезпечно, оскільки це може призвести до кровопролиття... Я цілком допускаю, що одним з можливих варіантів виходу з цієї кризи може бути створення такої території в Криму, на яку поширювався суверенітет Росії і суверенітет України. Якщо це буде влаштовувати наших українських друзів, і якщо це гарантує, що кров не буде проливатися. Тобто створення такого українсько-російського Гонконгу. Якщо цей варіант буде нормально і дружелюбно сприйматися українським суспільством, я впевнений, що ми зможемо переконати російське суспільство в прийнятності такого компромісу", - сказав Яшин.
Нагадаємо, 13 березня 2014 р. Верховна Рада України закликала ООН розглянути ситуацію в Криму.
Кабмін просить Раду визнати датою початку окупації Криму 20 лютого 2014 р.
Зазначимо, що 21 травня 2015 р. ВРУ заявила про відповідальність РФ за недотримання прав людини у Криму.