ua en ru

Криза в США: Демократи і республіканці мають намір досягти консенсусу

Президент США демократ Барак Обама і спікер палати представників конгресу США республіканець Джон Бейнер домовилися продовжити переговори по ухваленню бюджету.

Президент США демократ Барак Обама (на фото ліворуч) і спікер палати представників конгресу США республіканець Джон Бейнер (на фото праворуч) домовилися продовжити переговори по ухваленню бюджету.

Відповідна домовленість була досягнута в ході телефонної бесіди, передає Reuters з посиланням на повідомлення прес-секретаря Бейнера Майкла Стіла. За його словами, сторони мають намір добиватися досягнення консенсусу по ухваленню державного бюджету. Інші подробиці бесіди прес-секретар відмовився повідомити.

Раніше Республіканська партія звернулася до американського уряду з пропозицією, суть якої полягає в короткостроковому підвищенні порогу держборгу США і ухваленні бюджету на 2014 р. Зі свого боку республіканці вимагають від адміністрації демократів скорочення держвидатків.

Проте Обама не схвалив цю ідею. Прес-секретар Білого дому Джей Карні пояснив, що "підняття стелі на шість тижнів призведе до того, що нинішня ситуація, в тому випадку, якщо бюджет не буде прийнятий, повториться, і країна знову опиниться на межі дефолту напередодні Дня дяки і початку сезону святкових покупок".

США вже 11-й день живуть в новому фінансовому році без прийнятого держбюджету. Через це з 1 жовтня 2013 р. продовжується "шатдаун" американського держапарату: з 3,4 млн працівників бюджетної сфери понад 800 тис. осіб відправлено до неоплачуваної відпустки. Закриті національні парки і музеї, в деяких міністерствах число співробітників, що вийшли в "відпустку", досягає 80-90%. Частково через це другий тиждень не виходять деякі важливі макроекономічні звіти, які зазвичай складає федеральний уряд, а не регіональна влада або недержавні організації.

Уряд США ще у травні ц.р. досяг планки держборгу, встановленої Конгресом на рівні 16,7 трлн дол. На даний час загальний держборг США, за офіційними даними, становить близько 16,75 трлн дол., перевищуючи ліміт через облікові чинники.

Всі останні місяці Міністерство фінансів було змушене вживати екстраординарні заходи (такі як призупинення деяких особливих транзакцій з урядами штатів і муніципалітетів), щоб продовжувати безперебійне обслуговування боргових зобов'язань. Проте можливості для використання цих заходів будуть вичерпані 17 жовтня 2013 р. До цього часу Конгрес має підвищити планку.