Умови кредитування на ринках, що розвиваються, покращуються вперше за два роки, свідчать дані опитування Інституту міжнародних фінансів (IIF). Про це повідомляє "Росія 24".
В останні місяці минулого року представники найбільших банків зафіксували поліпшення умов кредитування в країнах з економікою, що розвивається. Така динаміка може стати потенційним стимулом для відновлення світової економіки, навіть незважаючи на негативні наслідки боргової кризи в Європі і уповільнення темпів зростання ВВП в США.
"Ми бачимо стійке зростання, поступове поліпшення. Це ще одна ознака одужання глобальної економіки ", - відзначив головний економіст IIF Філіпп.
В рамках дослідження були опитані глави 141 банку, які функціонують на ринках, що розвиваються, в період з кінця грудня по початок січня. Експерти пов'язують поліпшення умов кредитування з тим, що політика найбільших центральних банків світу все ж таки стала стимулом для зниження процентних ставок і зростання інтересу інвесторів до ризикових активів. Банки в країнах Європи і Латинської Америки, що розвиваються, отримали найбільшу вигоду з "легкого доступу" до дешевих коштів, свідчать результати дослідження.
Проте, незважаючи на це, експерти також зафіксували тривожні сигнали, насамперед слабшаючий попит на кредити в країнах, що розвиваються, на тлі падіння попиту на комерційну нерухомість. Також в дослідженні IIF говориться про зростання "поганих" кредитів в більшості крупних регіонів, що може стати серйозною проблемою для світової фінансової системи, якщо країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону не посилять умови кредитування.
Читайте також: Європейські банки в кінці січня достроково погасять 137 млрд євро кредитів ЄЦБ