Міністр закордонних справ Леонід Кожара назвав помилковою думку, що Україна перебуває на роздоріжжі між Європейським союзом та Росією. Саме у відмінностях між ними і їхній різноманітності й полягає привабливість їх обох для України, заявив міністр в інтерв'ю "Російській газеті" напередодні візиту до Росії.
"Думка про те, що Україна, подібно до героя з казки, знаходиться на роздоріжжі двох доріг, на мій погляд, глибоко помилкова. Хоча, на жаль, вона досить поширена. У чому полягає сенс вибору? Це дія передбачає наявність протиставлень. Але Росія і Європейський союз такими не є. І те, що вони географічно знаходяться по різні боки України, їх також такими не робить. Навпаки, саме у відмінності і різноманітності полягає їх привабливість для України", - заявив Кожара.
Він зазначив, що всебічний розвиток взаємовигідних відносин з РФ є зовнішньополітичним пріоритетом для України. "У свою чергу, Європейський союз - це не просто об'єднання країн за географічною ознакою. Перш за все це втілення ідеї об'єднаної Європи, з високими стандартами життя, загальновизнаними демократичними і людськими цінностями, без розділових ліній. На досягнення саме такої мети направлений стратегічний курс України" , - сказав міністр.
За його словами, потрібно говорити не стільки про вибір, скільки про пошук взаємодоповнюваності.
Міністр також додав, що реалізовуючи свої євроінтеграційні прагнення і розвиваючи тісне партнерство з Росією, Україна тим самим зближує між обидві ці сторони: "Реалізовуючи свої євроінтеграційні прагнення і розвиваючи тісне партнерство з Росією, Україна тим самим зближує між обидві ці сторони".
Крім того, відповідаючи на питання, чому Україна відмовляється вступати до Митного союзу, Кожара сказав: "Розглядаючи пропозиції наших партнерів з приводу вступу до Митного союзу, ми виходимо з вже наявних міжнародних зобов'язань, у тому числі і перед СОТ... Ні для кого не секрет, що ідеї участі у Митному союзі і продовження євроінтеграційного курсу мають приблизно рівне число прихильників. Виходячи з цього, ми повинні проявляти зваженість і прислухатися до думки наших громадян, а також спиратися на висновки експертного середовища, в першу чергу з числа економістів, а вони неоднозначні".
Кожара підкреслив, що зараз "про наш активний діалог з питань співпраці з Митним союзом свідчать постійні робочі контакти з керівництвом Євразійської економічної комісії, і обговорення цієї теми - на всіх рівнях політичного діалогу".
Читайте також: Україна буде поетапно адаптуватися до нового співробітництва з Митним союзом, - Азаров