Котирування нафти WTI вперше за три сесії перевищили позначку 82 дол./бар., збільшившись більш ніж на 2,5 дол
Ринок нафтових ф'ючерсів сьогодні відновлюється після свого недавнього падіння. Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent сьогодні активно зростають. При цьому котирування сьогодні вперше за три сесії перевищили позначку 82 дол./бар., збільшившись з початку торгів більш ніж на 2,5 дол. У той же час котирування нафти Brent сьогодні вперше з кінця минулого тижня перевищила позначку 106 дол./бар., збільшившись з початку дня більш ніж на 2 дол.
Станом на 12:30 за Київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):
- Light, Sweet Crude Oil (листопад) - 82,72 (+2,48) при діапазоні котирувань 80,92-82,80;
- IPE Brent Crude (листопад) - 105,76 (+1,82) при діапазоні котирувань 104,50-106,19.
Нафта на біржах сьогодні дорожчає через продовження спекулятивних покупок нафтових ф'ючерсів, які за попередній торговельний тиждень помітно подешевшали. Привабливі умови для покупок сформувалися після того, як за підсумками торгів 23 вересня 2011 р. вперше за шість з половиною тижнів офіційна ціна нафти WTI встановилася нижче позначки 80 дол./бар., а ціна нафти Brent встановилася нижче позначки 104 дол./бар.
Позитивна динаміка в цінах по операціях сьогодні також багато в чому обумовлена обстановкою на міжнародному валютному ринку FOREX. Долар з початку дня помітно знизився проти євро та інших валют, забезпечивши привабливі умови для спекулятивних покупок нафти та інших товарних активів, ціни на які встановлено у валюті США. Так, індекс долара для шести провідних світових валют, знизився з початку дня на 0,6% і опустився нижче позначки 78 пунктів.
У Європі провідні фондові індекси сьогодні ростуть, що також підтримує зростання цін на нафту. Умови для відновлення стабільності на світових ринках сформувалися напередодні, чому сприяли заяви лідерів ЄС про майбутній незабаром прийнятті дієвих заходів щодо вирішення боргової кризи країн єврозони. При цьому не виключається, що для боротьби з кризою Європейський центральний банк (ЄЦБ) може знизити діючу базову облікову ставку.