Котирування нафти Brent сьогодні на торгах вперше з початку серпня 2008 р. досягли позначки 123 дол./бар. Станом на 15:35 за київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):
- IPE Brent Crude (травень) - 122,69 (+0,47) при діапазоні котирувань 121,36-123,00;
- Light, Sweet Crude Oil (травень) - 108,49 (+0,15) при діапазоні котирувань 107,72-108,70.
Сьогодні зростанню нафтових котирувань сприяє не тільки стала звичною для ринку нестабільність в Північній Африці і на Близькому Сході, але і очікування тижневого скорочення в США комерційних запасів сирої нафти і важких дистилятів. Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent ростуть перед виходом даних по запасах нафти в США.
Офіційні дані Міністерства енергетики США щодо запасів нафти і нафтопродуктів в країні будуть опубліковані о 17:30 по Києву. Тим часом за попередніми даними аналітичної організації "Американський інститут нафти" (American Petroleum Institute, або скорочено API), які були опубліковані вчора в 11:30 за Києвом, комерційні запаси сирої нафти в США за підсумками звітного тижня, що завершився 1 квітня 2011 , знизилися на 2,8 млн бар. При цьому запаси важких дистилятів у США зменшилися за тиждень на 1 млн бар., А запаси бензинів підвищилися відносно помірно - приблизно на 600 тис. бар.
Для спекулянтів, що грають на підвищення, попередні дані API виявилися значно "краще" прогнозу галузевих експертів, зробленого напередодні. Нагадаємо, увечері 5 квітня 2011 р. галузеві експерти прогнозували, що за підсумками звітного тижня, що завершився 1 квітня ц.р., комерційні запаси сирої нафти в США могли зрости на 1,3-1,5 млн бар., А запаси важких дистилятів - підвищитися на 500-600 тис. бар. У той же час запаси бензинів в США, на думку фахівців, могли зменшитися за звітний тиждень на 2,0-2,1 млн бар.
Позитивна динаміка в цінах з операцій з нафтовими ф'ючерсами сьогодні також багато в чому обумовлена обстановкою на міжнародному валютному ринку FOREX. Долар з початку дня знижується проти євро та інших провідних світових валют (за винятком японської ієни), додатково забезпечуючи привабливі умови для спекулятивних покупок нафти, біржові ціни на яку встановлені у валюті США.
Відзначимо, долар сьогодні дешевшає на очікуваннях можливого підвищення 7 квітня 2011 р. базових облікових ставок Європейського центрального банку (ЄЦБ) і Банку Англії.