У сучасних умовах не може бути власне космічних пріоритетів, розвиток космонавтики повинен підкорятися основним національним пріоритетам в економіці, науці, безпеці і освіті. Про це заявили директор Інституту проблем національної безпеки Владимир Горбулін і директор Інституту космічних досліджень НАНУ-НКАУ Олег Федоров, пише "Дзеркало тижня".
"У сучасних умовах не може бути власне космічних пріоритетів, обумовлених внутрішніми закономірностями розвитку космонавтики. "Встроєнність" космічних проектів в загальнодержавні програми розвитку - наслідок парадигми космічної діяльності, що змінилася в XXI столітті, а саме, переходу від стратегічної гонки в ім'я лідерства до пріоритету стійкого розвитку і орієнтації на споживача", - вважають експерти.
Вони констатують, що при оцінці космічних програм необхідно відштовхуватися від їх реального ефекту на безпеку і економіку країни, а не від статистичних показників.
"Ефективність космічних програм оцінюється не кількістю пусків або параметрами космічної техніки. Суспільна і державна підтримка конкретної програми залежить від відповідей на питання: наскільки зросте безпека країни і регіону, який виграш від прогнозу катастроф або оцінки лих, як покращали конкретні управлінські рішення?", - уточнили експерти.
На їх думку, навіть у разі фундаментальних наукових завдань, необхідна оцінка безпосереднього впливу проекту на науково-технічний потенціал країни і вирішення глобальних проблем. Саме від можливості космічних технологій ефективно вирішувати пріоритетні державні і суспільні завдання повинне залежати формування технологічної, науково-технічної і кадрової політики в космічній галузі.