Корупція в Міноборони: суд з другої спроби арештував майно Павловського
Суд заарештував автомобіль Павловського і земельну ділянку його дружини
Колегія суддів Апеляційного суду міста Києва підтримала скаргу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та заарештувала автомобіль заступника міністра оборони Ігоря Павловського і земельну ділянку його дружини в Одеській області. Про це повідомляє "Слово і Діло".
Апеляційну скаргу прокурор САП подав на рішення Солом'янського суду, який відмовив у клопотанні детектива НАБУ щодо арешту майна Павловського, котрого підозрюють у причетності до схеми розкрадання 149 мільйонів гривень на закупках палива.
Колегія не погодилася з рішенням суду першої інстанції про те, що автомобіль Павловського і земля дружини не підпадає під дію ч. 2 ст. 170 КПК України. На думку суддів, вказане майно необхідно заарештувати, так як щодо заступника міністра оборони можуть застосувати конфіскацію майна як вид покарання.
Суд заарештував автомобіль Fiat Tempra 1994 року випуску Павловського і землю його дружини площею в 600 квадратних метрів у Чорноморському Лиманського району Одеської області. Водночас, суд не заарештував iPhone і iPad заступника міністра оборони, так як, за словами прокурора САП, в цьому відпала необхідність.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що заступника міністра оборони Ігоря Павловського суд залишив на посаді. Колегія Апеляційного суду міста Києва ухвалила таке рішення за результатами розгляду скарги прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури майже два тижні тому. Судді вказали на відсутність переконливих доказів того, що Павловський через обійману посаду може використовувати надані повноваження для створення перешкод досудовому розслідуванню в кримінальному провадженні.
Зазначимо, у жовтні 2017 року в Національному антикорупційному бюро України заявили, що виявили в Міністерстві оборони України корупційну схему розтрати 149 млн гривень при закупівлі палива. Слідство вважає, що посадові особи Міноборони України за попередньою змовою з представниками комерційного підприємства скоїли злочин, передбачений ч. 5 ст.191 Кримінального кодексу України ("привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем"). У цій справі були затримані Павловський і директор Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів міністерства Володимир Гулевич.