Король Бельгії Альберт II підписав акт про зречення від престолу на користь свого сина
Король Бельгії Альберт II підписав акт про зречення на користь свого сина, герцога Брабантського Філіпа, передає агентство Reuters.
Про зречення 79-річний монарх заявив у прямому ефірі державного телебачення 3 липня 2013 Своє рішення Альберт II пояснив віком і станом здоров'я.
У своєму останньому зверненні до нації минає монарх закликав бельгійців надати "всіляку допомогу і підтримку майбутнім королю Філіпу і королеві Матильди". "Ця чудова пара віддано служить нашій країні і користується моїм повною довірою", - додав він.
Церемонія передачі влади відбулася в знаменний для бельгійців день - День Бельгії, який в країні святкується з 1831 р., коли на престол зійшов родоначальник нинішньої династії - Саксен-Кобург-Готської - Леопольд I.
Читайте також: Король Бельгії Альберт II виступив з прощальною промовою до нації
Державний лад Бельгії - конституційна монархія, король грає в основному церемоніальну роль, проте має право приймати рішення у разі виникнення політичних криз. Альберт II, що став королем країни в 1993 р. після кончини бездітного брата Бодуена, скористався своїми повноваженнями в якості посередника між політичними лідерами в ході парламентської кризи 2010-2011 рр.., коли Бельгія залишалася без уряду протягом 541 дня.
Нинішній рік в царювання Альберта II ювілейний - на престол він вступив в 1993 р. Царювання Альберта II було відзначено прагненням однієї з історичних областей країни - Фландрії, жителі якої говорять голландською мовою, до більшої автономії від франкомовної Валлонії.
53-річний принц Філіп отримав освіту в Оксфордському і Стенфордському університетах. Він також пройшов льотну підготовку в якості пілота бельгійських Військово-повітряних сил. У 1988р. заснував фонд свого імені, який ставить за мету зближення мовних громад Бельгії. У нового короля і його дружини четверо дітей.
У 2013 р. відбулося кілька зречень монархів від престолу. Найбільш гучним стало зречення королеви Нідерландів Беатрікс, яка поступилася престол своєму синові Віллему-Олександру. Зречення монарха сталося і в Катарі - абсолютна влада в країні, якої досі володіють еміри, перейшла від шейха Хамада аль-Тані до його си спадкоємцю принцу Таміму бен Хамад аль-Тані.