Концепцію доступу цінних паперів іноземних емітентів на фондовий ринок України в цілому можна оцінити позитивно, хоча вона і вимагає коригувань і доробок. Такої думки дотримується керуючий директор ІК "Трійка Діалог Україна" Артемій Єршов.
Зокрема, експерт вказує на деякі моменти в запропонованій НКЦБФР концепції, які слід було б уточнити.
"Положення, що встановлює норматив для допуску цінних паперів на український ринок, містить формулювання, за яким буде регулюватися обсяг цінних паперів (не пакет цінних паперів) іноземних емітентів для обігу в Україні. Вимога необхідно конкретизувати в частині одиниць вимірювання показника, оскільки, якщо за одиницю виміру буде прийматися грошовий еквівалент (наприклад, 100 млн дол.), то, очевидно, що при зміні курсової вартості цінного паперу (у бік збільшення) можуть виникнути ситуації, коли норматив може бути порушений. У такому разі незрозуміло, як ринку приводити норматив у встановлені законодавством рамки", - зазначив Єршов.
Він також вважає, що при подвійному лістингу для ринку більш прийнятний варіант зміни режиму функціонування грошового інвестрахунку.
"Щодо запропонованих у Концепції моделей розрахунків, на наш погляд, прийнятним для ринку може бути варіант, пов'язаний зі зміною режиму функціонування інвестиційного рахунку для нерезидентів. Концепція містить такий варіант, але, на наш погляд, не повною мірою коректно сформульовані вимоги щодо обмежень. Заборона на можливість здійснення конвертації нерезидентом коштів у національній валюті в іноземну валюту повинна встановлюватися у випадку, якщо нерезидент здійснив введення цінного паперу в Україну з метою подальшого продажу цих паперів за гривню", - упевнений Єршов.
Експерт також додав, що учасникам ринку хотілося б бачити узгоджену двома регуляторами, НКЦБФР і НБУ, програму дій по закріпленню регуляторних вимог допуску цінних паперів іноземних емітентів.
Нагадаємо, 10 квітня в 2012 р. НКЦБФР схвалила проект концепції доступу на український фондовий ринок фінансових інструментів іноземних емітентів, активи яких розташовані в Україні.