Мова йде про компанію Pocahontas coal company LLC, яка видобуває вугілля в США та входить до холдингу Ахметова
Комітет з питань освіти та праці Палати представників Конгресу США з вересня 2018 року вивчає деталі угоди, укладеної між вугільною компанією українського олігарха Ріната Ахметова Pocahontas coal company LLC та Управлінням з охорони праці в гірничодобувній промисловості Міністерства праці США. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на "Схеми: корупція в деталях".
Американська влада почала вивчати питання після того, як управління скасувало статус "систематичного порушника" для шахти Affinity Mine у США, на якій видобуває вугілля компанія Ахметова.
Відзначається, що у 2013 році на цій шахті, протягом двох тижнів, загинули двоє шахтарів. Тоді Управління з охорони праці встановило, що компанія українського олігарха систематично порушує обов'язкові стандарти безпеки праці та присвоїло статус порушника - Pattern of Violations (POV), який закріпився за нею на п'ять років.
"Через це шахта потрапила під посилений контроль регулятора. І якщо протягом трьох місяців після присвоєння такого статусу управління фіксує на цій шахті будь-які нові порушення, то має право видати наказ про виведення шахтарів і відповідно зупинку видобутку вугілля. А це вже серйозні фінансові втрати для власника шахти", - йдеться у розслідуванні журналістів.
Компанія через суд намагалася скасувати цей статус, але безуспішно, оскільки регулятор фіксував нові порушення, яких за 5 років нарахували 265.
Попри це, регулятор пішов на поступки й влітку 2018 року управління з охорони праці уклало з Pocahontas coal company LLC мирову угоду і скасувало проблемний статус.
Тоді ж вищезгаданий комітет звернувся до управління праці з проханням надати детальну інформацію про зустріч з представниками вугільної компанії Ріната Ахметова.
У листі до управління, комітет Конгресу висловив сумніви щодо законності угоди з компанією українського олігарха і попросив вказати точну дату повної перевірки шахти, під час якої управління не виявило жодного порушення. Адже тільки в такому разі управління мало право скасувати проблемний статус.
Розслідування комітету Конгресу з компанії триває вже понад рік.
"Метінвест", у свою чергу, спростував підозру в незаконному виведенні вугільної компанії Ахметова з-під санкцій.
"У зв’язку з публікацією, що зявилася на сайті "Радіо Свобода" Група "Метінвест" вважає за необхідне повідомити, що наведена в ній інформація не відповідає дійсності і є вимислом, що наносить шкоду репутації компанії", - заявили в компанії.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Ахметов в обхід санкцій зберігає контроль над туристичним бізнесом в окупованому Криму.
У розслідуванні видання "Настоящее время" йдеться, що Ахметов зберігає контроль над дитячим табором "Берег", санаторій "Ай-Даніль" і резиденцією "Новий Кучук-Кой". Зокрема, санаторій контролює екс-менеджер маріупольського заводу ім. Ілліча, який належить Ахметову. Дане підприємство регулярно укладає контракти з російськими компаніями, які знаходяться під санкціями.