Азербайджан і Вірменія відновили бойові дії через Нагірний Карабах. Уряд Вірменії оголосив воєнний стан, а в Азербайджані оголошена часткова мобілізація, що зараз відбувається - в матеріалі РБК-Україна.
Міністерство оборони Вірменії повідомило про загибель ще 28 військовослужбовців невизнаної республіки. Таким чином, втрати Нагірно-Карабахської республіки досягли 59 військовослужбовців.
Українське посольство в Вірменії закликає українців утриматися від поїздок в цю країну. А тих, хто вже там, просить не відвідувати Нагорний Карабах.
Прес-секретар російського президента заявив, що в разі потреби Володимир Путін проведе телефонну розмову з керівництвом Азербайджану.
"Вчора, на жаль, день був затьмарений надзвичайним загостренням ситуації на лінії зіткнення в зоні Нагірного Карабаху. Це, звичайно ж, є причиною серйозного занепокоєння", - заявив він.
Спікер зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано на брифінгу в Брюсселі закликав сторони конфлікту в Нагірному Карабасі до припинення бойових дій.
"Ми також закликаємо всіх гравців в регіоні утримуватися від будь-яких форм втручання в конфлікт у Нагірному Карабаху", - заявив він.
Депутат Державної Думи Росії з Криму Руслан Бальбек заявив, що окупований Росією Крим може стати майданчиком для переговорів щодо Карабаху.
Які заходи введені з боку Вірменії:
Які заходи введені з боку Азербайджану:
Головний радник прем'єр-міністра Вірменії Вагаршак Арутюнян заявив, що зараз відбувається повномасштабна війна.
"Ми готуємося до довгострокової війни. Чому? Тому що, я ще раз кажу, що тут головний гравець не Азербайджан, а Туреччина. І вона переслідує свої геополітичні цілі", - заявив він.
Міністерство оборони Азербайджану заявило про знищення двох вірменських танків та іншої військової техніки. Також воно опублікувало відео.
В країні заявили про відкриття кримінальних справ у зв'язку з обстрілами вірменами в Тертері.
Прокуратура Тертерського району відкрила справи за статтями 100.2 (агресивна війна), 120.2.1 (умисне вбивство злочинною організацією), 120.2.4 (особлива жорстокість або загальне покарання) Кримінального кодексу Азербайджанської Республіки (умисне вбивство небезпечними засобами), 120.2.12 (умисне вбивство на грунті національної, расової, релігійної ненависті або ворожих намірів), 29, 120.2.7 (замах на вбивство двох або більше осіб).
Вірменські військові заявили, що готові застосувати в Карабасі ракетні комплекси "Іскандер", якщо буде потрібно.
Посольство Сполучених Штатів Америки в Баку зробило заяву з приводу конфлікту між двома країнами. США закликають Вірменію і Азербайджан швидше повернутися до предметних переговорів щодо Карабаху.
Голова Верховної ради Дмитро Разумков заявив, що Україна стурбована ситуацією навколо Карабаху.
"Сторони повинні сісти за стіл переговорів, щоб не гинули люди", - заявив він.
Помічник президента Азербайджанської Республіки - завідувач відділу зовнішньої політики Адміністрації президента Хікмет Гаджиєв заявив на брифінгу для послів і дипломатів, що відбувається Вітчизняна війна.
"Ми також хочемо бачити реальну позицію держав на даний момент", - заявив він.
Генпрокуратура Азербайджану повідомляє, що за добу кількість мирних громадян, поранених в результаті загострення ситуації в Карабасі, збільшилась до 26.
В МЗС країни також повідомили, що загинули 6 мирних азербайджанців.
Представник Міноборони Вірменії Арцрун Ованнісян заявив, що у вірменської сторони немає військовополонених, у тому числі азербайджанського генерала. Раніше цю інформацію поширювала інша сторона конфлікту.
Представник Міноборони Вірменії Арцрун Ованнісян заявив про продовження обстрілу.
"Противник завдає удари по населених пунктах, удари припадають по місту Мартакерт. Вчора вірменській стороні вдалося зайняти ряд нових позицій", - сказав він на брифінгу.
За його даними, з вірменської сторони є близько 200 поранених військовослужбовців, частина яких переправлена в Єреван.
Китай закликає Вірменію і Азербайджан до деескалації ситуації в Нагірному Карабасі і діалогу.
Президент Франції Емманюель Макрон висловив занепокоєння своєї країни збройним протистоянням на вірмено-азербайджанській лінії зіткнення. Він вимагає діалогу сторін.
В МЗС Росії заявили, що у цього конфлікту може бути тільки мирне рішення.
Зазначимо, 27 вересня Азербайджан заявив про початок військової операції на лінії зіткнення в зоні карабаського конфлікту. У Вірменії заявили про напад на невизнану Нагірно-Карабахської республіки (НКР) з боку Азербайджану.
Нагадаємо, президент Азербайджану Ільхам Алієв оголосив про часткову мобілізацію.
Також президент Азербайджану заявляв про наміри покінчити з конфліктом в Нагірному Карабасі.