Новий договір про обмеження викидів парникових газів буде готовий до 2015 р., - ООН
Конференція ООН з питань зміни клімату, що проходила в м. Дурбан (ПАР), завершилася підписанням угоди, передає Reuters. Початковою метою конференції було підписання рамкової угоди взамін Кіотського протоколу, дія якого закінчується в кінці 2012 р. Проте у результаті було вирішено продовжити дію Кіотського протоколу на час формування нового єдиного договору, що обмежує викид парникових газів в атмосферу. Згідно з підписаною в м. Дурбані угодою, договір має бути готовий до 2015 р. і набуде чинності в 2020 р.
Крім того, було ухвалено рішення заснувати так званий "Зелений кліматичний фонд" для допомоги країнам, що розвиваються, в боротьбі з глобальним потепленням.
Міністр закордонних справ Південної Африки Маїт Нкоана-Машабане, головуюча на конференції, назвала нову угоду "дипломатичною перемогою та історичним кроком". З нею солідарний міністр електроенергетики і навколишнього середовища Великобританії, що назвав підсумки конференції "успіхом європейської дипломатії". "Нам вдалося змусити найбільші держави - емітенти парникових газів, такі як США, Китай і Індію, підписати важливу угоду. Ця дорожня карта стане гарантом появи загального договору щодо клімату в майбутньому", - вважає він.
Відзначимо, головним каменем спотикання на конференції стало питання про обмеження викиду парникових газів в атмосферу: США пропонують єдиний стандарт обмежень для всіх учасників проекту, тоді як Індія і Китай побоюються, що подібні обмеження можуть перешкодити економічному розвитку країн.