Конфедерація будівельників України проти ухвалення в існуючому вигляді законопроекту про ринок природних монополій
Конфедерація будівельників України виступає проти прийняття закону № 9011 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій)" в нинішньому вигляді і має намір до розгляду його в другому читанні внести пропозиції, що коректують основні його положення. Про це на сьогоднішній прес-конференції заявив народний депутат України, заступник парламентського комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Віктор Лисов, передає кореспондент РБК-Україна.
Як повідомив Лисов, прийнятий в першому читанні законопроект № 9011 повинен був розглядатися парламентом на вчорашньому (7 червня) пленарному засіданні, однак оскільки комітет ВР з питань будівництва, розглянувши на своєму засіданні це питання, звернувся до глав фракцій з проханням не розглядати даний законопроект, парламент вирішив перенести його розгляд на наступний пленарний тиждень.
"За цей час ми підготуємо з керівництвом Конфедерації свої пропозиції не як альтернативний (законопроект), а як закон, який змінить деякі позиції цього закону. Якщо дійде до узгодження, тоді цей закон вступить в силу, тільки вже в іншій редакції", - пояснив Лисов.
У свою чергу член Ради директорів Конфедерації будівельників України Олексій Кулагін повідомив, що даний законопроект "має на увазі, що будівельники в своїй діяльності створюють мережі, які передають згодом громадам і громади передають згодом монополістам, таким як" Київенерго ", облгаз," Київгаз "і так далі".
"Тобто усі (інженерні мережі) створюється за гроші будівельників. Але раніше всі ці передачі громадам зараховувалися в соціальний внесок, які зобов'язані будівельники виплатити місцевим громадам, а той закон, який пишеться сьогодні, незважаючи на те, що в цьому процесі бере участь кілька сторін , пишеться однією стороною. Тобто це фактично не закон, а просто диктат. За цим законом ми мало того, що повинні передати створені нами інженерні мережі у власність монополії, розвиваючи його бізнес, підвищуючи його капіталізацію. Ми ще повинні будемо заплатити за дозвіл монополії на підключення до цих мереж - будинків, об'єктів соцкультпобуту. І фактично від монополій буде залежати розвиток населених пунктів і монополії - будуть диктувати громадам, як саме вони повинні розвиватися. Ми неодноразово збиралися в Адміністрації Президента, Мнпромполітікі, складали протоколи, які в принципі погоджувалися усіма сторонами, але коли наші ініціативи Конфедерації доходили до комітету з енергетики (Комітет Верховної Ради України з питань економічної політики), всі зауваження та ініціативи, які ми вписували в цей закон, просто забиралися зі списку. І закон намагаються проголосувати в тексті односторонньо написаному монополіями" , - заявив Кулагін.