ua en ru

Комп'ютерні ігри: найприбутковіший бізнес віртуального світу

Комп'ютерні ігри: найприбутковіший бізнес віртуального світу

Комп'ютерні ігри – найбільш популярна розвага користувачів, яка давно переросла в прибутковий бізнес. Доходи таких гігантів індустрії, як Valve, Ubisoft, EA Games, які заробляють більше мільярда доларів на рік окремо, наочно демонструють, що ігри є ходовим товаром, а гравці не проти витрачати на свої захоплення величезні суми власних коштів.

Незважаючи на наявність умовно безкоштовних ігор, більша частина ігрових додатків переслідує цілком певну мету – це заробіток на своїй аудиторії, просуваючи платні бонуси для гравців Вулкан, покупки і транзакції. Розробники умовно безкоштовних ігор, які також отримують певний дохід за рахунок реклами, однак, такі ігри – це в більшості випадків проекти невеликих студій або одиничних розробників.

Почнемо з того, що є ігри на гроші. Азартні ігри очевидно націлені на заробіток на своїй аудиторії. Подібні ігри проводяться за своїми правилами, але всіх їх об'єднує одне – вони мають на увазі ризик реальними грошима. Якщо ви не готові витратити їх, якщо ви не до кінця розумієте ризики та наслідки, від таких ігор, як Вулкан Vulkandeluxe2 та інших аналогічних ігор, краще утриматися. Поговоримо докладніше про азартних іграх.

Більш меркантильні представники індустрії застосовують два основних методи монетизації. Перший, найбільш класичний і звичний користувачам, передбачає разову покупку постійного доступу до гри. Враховуючи наявність профільних онлайн магазинів ігор, в процесі покупки замість фізичного носія з грою користувач отримує ключ доступу до неї або доступ до скачування ліцензійної версії гри на сайті магазину.

Вартість покупки залежить від цінової політики розробника і дистриб'ютора. Як правило, найбільш очікувані проекти, на розробку яких були витрачені десятки тисяч доларів, коштують 10-50 доларів за копію. Інді-ігри та ігри невеликих студій можуть пропонуватися фанатам жанру куди дешевше – від декількох центів до декількох умовних одиниць.

Другий спосіб монетизації – це транзакції усередині гри. Деякі ігри, які отримують дохід за рахунок гравців таким чином, самі по собі є повністю безкоштовними. Ви можете продовжувати грати в них безкоштовно, але на певному етапі вам запропонують заплатити невелику суму, а натомість отримати якусь привілей, ігрову валюту чи унікальні предмети, скіни, трофеї.

Зверніть увагу, що добровільні транзакції приносять розробникам колосальні суми. Незважаючи на те, що більшість віртуальних товарів всередині гри продаються за символічну суму реальних грошей, завзяті користувачі витрачають на подібні ігри декілька десятків або навіть сотень доларів кожен місяць.