ua en ru

Комп'ютерні гри не на шкоду здоров'ю: корисні поради геймерам

Комп'ютерні гри не на шкоду здоров'ю: корисні поради геймерам

Вважається, що зловживання комп'ютерними іграми може негативно відбитися на стані здоров'я гравців. Дійсно, надмірно велика кількість часу, що проводиться за комп'ютером, зазвичай не додає користувачам здоров'я. А ігри, особливо гонки і т.п. тримають гравця в постійній напрузі, тому дуже важливо дотримуватися певні нормативи по часу, проведеному на ігрових сайтах.

Рекомендації з приводу часу, який можна проводити на ігрових сайтах без шкоди для здоров'я, різняться в залежності від вікової категорії гравців. Для дорослих людей медики встановлюють рекомендовану максимальну тривалість одного ігрового сеансу на рівні півтора годин, а для дітей цей показник і того нижче - всього 1:00. За цей час дитина встигає отримати від гри максимум користі і задоволення, не піддаючи свій організм надмірному навантаженні. Однак до зазначених вище тимчасовим обмеженням можуть бути поправки на випадок гри на «правильному» сайті з якісними іграми. Наприклад, діти можуть спокійно проводити по півтора і навіть 2:00 на сайті mult-games.ru, оскільки всі запропоновані тут ігри розроблені з урахуванням вікових особливостей дітей і не діють на дітей утомляюще.

Дорослі відвідувачі «правильних» ігрових майданчиків також можуть проводити на них дещо більше допустимого часу. Однак слід пам'ятати, що при тривалому знаходженні на ігрових сайтах необхідно час від часу робити перерви, щоб дати очам і всьому організму перепочити. Бажано, щоб такі перерви тривали не менше 10 хвилин і проводилися хоча б кожні 40 хвилин безперервної грі на сайті. Медики рекомендують любителям комп'ютерних ігор розробити для себе невелику програму фізичної розминки, що складається з 4-5 базових вправ на всі групи м'язів. Серед рекомендованих до виконання завзятими відвідувачами ігрових сайтів вправ присідання, нахили, віджимання, кругові обертання головою для розминання шиї, а також махи руками і ногами. Кожна вправа досить виконати по 8-16 повторень.

Таким чином, твердження про те, що комп'ютерні ігри наносять шкоду здоров'ю - не більше ніж міф. Якщо дотримуватися елементарних правил під час відвідування ігрових сайтів і стежити, щоб це заняття не виходило за рамки норми, то ніякої шкоди організму не буде завдано.