Комп'ютерна мережа МВФ повністю відновлена після атаки хакерів
Комп'ютерна мережа Міжнародного валютного фонду (МВФ) піддалася атаці хакерів. Як повідомив представник МВФ Девід Хоулі, кіберзлочинців цікавила інформація про економічне становище різних країн, передає РБК. Дістати її хакери планували за допомогою шпигунської програми. Вірус повинен був працювати в якості електронного "інсайдера" в базі даних організації. У МФВ заявили, що швидше за все кіберзлочинці діяли в інтересах уряду якоїсь держави, правда, якої саме, вони не уточнили.
За словами Хоулі, шкідливий код вдалося вчасно нейтралізувати, і зараз, незважаючи на атаку, робота системи МВФ "повністю відновлена". Однак, як стверджують американські ЗМІ, злам був проведений ще в середині травня поточного року - в розпал скандалу з екс-главою МВФ Домініком Стросс-Каном. У результаті хакери змогли отримати доступ до внутрішньої електронної пошти організації, а також до деяких конфіденційних документів.
В даний час проводиться розслідування інциденту, поліція розшукує організаторів атаки. За деякими даними, до розслідування підключилося Федеральне бюро розслідувань (ФБР).
Нагадаємо, останнім часом стало надходити багато повідомлень про хакерські атаки. Так, у червні 2011 р. зловмисники змогли одержати доступ до особистої інформації більше 1 млн користувачів Sony. Крім того, електронні пошти Microsoft і Yahoo! зазнали хакерської атаки поряд зі спробами зламати поштові скриньки сервісу Gmail.
Кілька днів тому стало відомо, що невідомі зловмисники дістали доступ і вкрали дані з приблизно 200 тис. банківських карт американської фінансової корпорації Citigroup - однієї з найбільших в США.