ua en ru

Компанія Apple додала ще 4 телефони до "патентного" позову проти Samsung

Компанії-лідери цифрових технологій Apple і Samsung Electronics продовжують патентну війну. Американська корпорація звернулася до Федерального суду Каліфорнії з вимогою додати ще чотири телефону, вироблених південнокорейською компанією, до патентного позову, поданого в лютому 2012 р.

Серед мобільних пристроїв, що потрапили під підозру Apple, - флагманський смартфон Samsung Galaxy S III, повідомляє агентство Reuters. Резиденти Кремнієвої долини стверджують, що в загальній складності їх патенти порушує як мінімум 21 продукт корейського конкурента.

Нагадаємо, 24 серпня ц.р. Федеральний суд Каліфорнії ухвалив, що Samsung порушив ряд патентів Apple і зобов'язав південнокорейську компанію виплатити американському конкурентові 1,05 млрд дол. компенсації. Суд визнав, що при створенні ряду продуктів південнокорейська компанія незаконно використовувала такі технології Apple, як bounce-back (картинка відскакує назад в момент, коли користувач прокручує її до кінця) і pinch-to-zoom (можливість збільшувати картинку рухом двох пальців по екрану) . Також суд порахував, що Samsung навмисно копіювала дизайн своїх пристроїв з iPhone і iPad. Провини Apple в порушенні патентів Samsung суд не знайшов.

Представники Samsung заявили, що рішення суду вдарить не тільки по південнокорейської компанії, але і по американському споживачеві. "У нього буде гірше вибір. На ринку буде представлено менше інновацій, а ціни зростуть", - заявила прес-секретар Samsung Миру Янг, додавши, що цей процес не є останнім словом в юридичному протистоянні компаній.

При цьому Samsung здобув неоднозначну перемогу над Apple на своїй території і в Японії. Суд Центрального району Сеула визнав обидві компанії винними в порушенні патентів, заборонивши їм продавати ряд пристроїв, у тому числі iPhone 3GS, iPhone 4 (Apple) і смартфон Galaxy 2 (Samsung). Окружний суд Токіо прийшов до висновку, що Samsung при створенні своїх пристроїв не використав технології Apple, а, отже, не порушив авторські права.

Технологічні гіганти ведуть патентну війну вже не перший рік. Перший судовий позов був поданий з боку американської корпорації в квітні 2011 р., коли вона звинуватила Samsung у копіюванні дизайну своїх пристроїв. У відповідь Samsung подав ряд зустрічних позовів в декількох країнах.

Samsung є одним з основних суперників Apple Inc. в боротьбі за першість на ринку смартфонів і планшетних комп'ютерів. Гаджети південнокорейської компанії працюють на платформі Android, що на даний момент є найпопулярнішою в світі операційною системою для мобільних пристроїв, обігнавши iOS від Apple, Windows Mobile від Microsoft, BlackBerry OS від Research in Motion (RIM) і Symbian від Nokia.

Samsung Electronics - флагман промисловості Південної Кореї і світовий лідер у виробництві напівпровідників, телекомунікаційного та цифрового обладнання. Компанія посідає провідні позиції на світових ринках РК-дисплеїв і мікрочіпів пам'яті Dram і Nand. У II кварталі 2012 р., в порівнянні з минулим роком, компанія збільшила операційний прибуток на 79% - до 6,7 трлн вон (5,9 млрд дол). Виручка склала близько 47 трлн вон (41,4 млрд дол). В той же час чистий прибуток Samsung Electronics в II кварталі 2012 р. виріс на 48% і склав 4,5 млрд дол.

Apple - американська компанія, яка займається виробництвом програмного забезпечення, персональних комп'ютерів, аудіоплеєрів і телефонів. Організація продає частину своєї продукції через власну мережу магазинів, які розташовані у США, Канаді, Великій Британії, Японії та інших країнах. На компанію працюють близько 35 тис. чоловік. Штаб-квартира корпорації знаходиться в м. Купертіно (штат Каліфорнія). Чистий прибуток Apple, за підсумками 9 місяців 2011-2012 фінансового року, що завершилися 30 червня ц.р., зріс на 73,6% - до 33,5 млрд долл., в порівнянні з показником у 19,3 млрд дол. за аналогічний період роком раніше. Частка Apple на глобальному ринку планшетів зросла до 70% у II кварталі поточного року. Apple також стала найдорожчою компанією за всю історію ринку. Вартість акцій Apple з розрахунків, заснованих на індексі Dow Jones, зараз оцінюється більш ніж у 620 млрд дол.