У 2012 році компанії США вивели з-під оподаткування більше 40% прибутку, за даними The Wall Street Journa. WSJ проаналізувала звітність 60 найбільших компаній США з офшорними активами мінімум в 5 млрд дол і з'ясувала, що в сукупності за рік вони розмістили на зарубіжних рахунках 166 млрд дол. Таким чином, цей показник збільшився на 15%, до 1,3 трлн дол.
Передислокація прибутків в країни з низькою податковою ставкою здійснюється або через фактичне перенесення туди виробництва і комерційної діяльності, або за допомогою використання бухгалтерських інструментів. За даними доповіді Congressional Research Service, співвідношення становить приблизно 50:50 - невеликі країни з лояльним оподаткуванням забезпечують майже половину прибутку американських великих компаній, при тому що число робочих місць та інвестицій в податковій гавані мінімально (4 і 7% відповідно). Найчастіше на зарубіжних рахунках осідає готівка. Однак технологічні і фармацевтичні компанії для відходу від податків активно передають права на ліцензії та патенти своїм філіям на заморської території з низькою податковою ставкою. Так, Microsoft віддала права на інтелектуальну власність підрозділам Пуерто-Ріко, Ірландії та Сінгапуру, що в 2011 році дозволило компанії уникнути податків на 4 млрд дол
Тільки 19 компаній з 60 привели в своїх фінансових звітностях дані про те, скільки вони б втратили, якби не йшли шляхом оптимізації бюджету, а повернули в країну всі свої офшорні капітали. У сумі їм довелося б доплатити в казну США 98 млрд дол. Цієї суми вистачило б на те, щоб уникнути бюджетного секвестру в березні, в результаті якого Вашингтон в цьому році уріже витрати на 85 млрд дол.
Існуюча податкова система не влаштовує як політиків, так і бізнесменів. Останні, незважаючи на те що мають значні обсяги готівки за кордоном, відчувають на батьківщині нестачу ліквідності. Однак конгресмени не можуть виробити загальний підхід до проблеми. Республіканці хочуть стимулювати компанії зниженням корпоративного податку до 25%, тоді як демократи вважають, що можна обмежитися 28%. При цьому "осли" хочуть розповсюдити американську ставку на весь прибуток за кордоном, тоді як "слони" йдуть на поводу у корпоративного лобі і кажуть, що податки повинні платитися відповідно до законодавства тих країн, де виходить прибуток.
Поки компанії готові повернути частину коштів у США, тільки якщо влада оголосить податкову амністію. Останній раз в Америці вона була в 2004 році, коли корпораціям дозволили репатріювати зарубіжну прибуток за ставкою 5,25%. У результаті компанії повернули на батьківщину 312 млрд дол (близько 40% коштів, які вони тримали за кордоном). Міра була спрямована на стимулювання економіки, проте корпорації використовували гроші на викуп акцій і виплату дивідендів, а зовсім не на збільшення кількості робочих місць, на що розраховували конгресмени.