Комуністи пропонують прирівняти пропаганду неонацистської ідеології до кримінального злочину
У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований законопроект № 10050 від 15 лютого 2012 ініційований Петром Симоненко і Валерієм Бевзом (КПУ) про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за публічне заперечення чи виправдання злочинів фашизму. Текст законопроекту опубліковано на офіційному сайті ВР.
Законопроект пропонує доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею "Публічне заперечення чи виправдання злочинів фашизму".
Згідно зі статтею, публічне заперечення чи виправдання злочинів фашизму проти людяності, скоєних у роки Другої світової війни, зокрема злочинів, скоєних організацією "Вафен-СС", підлеглими їй структурами, тими, хто боровся проти антигітлерівської коаліції і співпрацювали з фашистськими окупантами, а також пропаганда неонацистської ідеології, виготовлення та (або) розповсюдження матеріалів, у яких виправдовуються злочини фашистів і їх прибічників, - карається штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8,5 тис. грн до 17 тис. грн) або обмеженням волі настрок до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Подібне законодавство, що забороняють використання фашистської символіки діє в ряді країн світу. В Бразилії ще в 1989 р. був прийнятий закон, що забороняє виробництво, продаж і розповсюдження фашистських свастик з метою проведення фашистської пропаганди. Злочин закону карається тюремним ув'язненням від одного року до п'яти років. Згідно з французьким кримінальним кодексом, публічне виставлення фашистської символіки вважається кримінальним злочином.
У Данії ж виставляння напоказ, використання в якості атрибута фашистських символів в принципі не переслідується законом, однак якщо використання фашистських символів відбувається з метою нанесення образи певної групи людей, то воно заборонено. В Австралії забороняється виставлення напоказ символіки незаконних організацій, порушення відповідного закону карається штрафом до 10 тис. дол. або тюремним ув'язненням на місяць.
А в Угорщені поширення та публічне використання неонацистської і неофашистської символіки, так само як і зображення серпа і молота або п'ятикутної зірки, вважається кримінальним злочином.