Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики розглянув законопроект 3851-1 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгосптоваровиробників".
Про це щойно повідомив співголова Страйкового комітету, заступник голови Аграрної партії України Денис Марчук.
За його словами, цей так званий "аграрний законопроект" підтримали 22 депутати.
"Комітет розглянув аграрний законопроект. Тепер він буде вноситися в сесійний зал. Якщо б сьогодні тут не було цих кількох тисяч аграріїв, то, впевнений, законопроект не пройшов би комітет. Тому ми повинні бути готові зібратися знову, коли законопроект буде розглядатися в парламенті. Страйковий комітет буде готуватися до цього", - зазначив Денис Марчук.
Законопроект 3851-1 є, за словами учасників мітингу, консолідованим баченням аграріїв податкової реформи. Він передбачає введення єдиного публічного реєстру заяв на бюджетне відшкодування; запровадження обов'язку відшкодування ПДВ виключно в порядку черговості надходження заяв; відновлення до 1 січня 2018 року дії спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість.
Також він передбачає незастосування до суб'єктів спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість фінансових санкцій за допущені в період з 1 січня 2016 року до набрання чинності цього Закону помилок у податкових деклараціях, в яких відображаються результати діяльності в рамках спеціального режиму оподаткування; заборону скасування контролюючим органом сум податкового кредиту за формальними ознаками.
Нагадаємо, останні два дні аграрії пікетують урядові будівлі з вимогою прискорити розгляд законопроекту. Зволікання з внесенням цього документа на розгляд парламенту, на переконання Дениса Марчука, залишить Україну без молока і м'яса власного виробництва і спровокує зростання цін на основні продукти харчування на 40-60%.
Учасники мітингу наголошують, що від стабільності роботи вітчизняних виробників залежить, насамперед, продовольча безпека і можливість населення, яке за останні кілька років збідніло втричі, купувати продукти харчування.
"Ніде в світі сільське господарство не працює на загальній системі оподаткування. Уряди всіх країн розуміють, що продукти харчування повинні бути доступні і різними шляхами їх здешевлюють. Наш уряд сьогодні піднімає податки. Завтра хоче продати землю, а хто її купить? Це точно будуть не українці - ми просто продамо свою державу", - каже голова Хмельницької обласної організації Аграрної партії України Сергій Іващук.
За словами аграріїв, за останні 10 років стабільного зростання АПК вдалося модернізувати агрогосподарства приблизно на 40%, однак без спецрежиму ПДВ проводити подальшу модернізацію немає можливості, і буквально за кілька років сільське господарство "відкине" у розвитку на десятиліття назад.
Аграрії переконані, що ресурсів для збалансування бюджету в Україні достатньо, і насамперед потрібно усунути корупційні схеми, а не вбивати галузь, яка годує країну.