Комітет ПАРЄ підтримав українські правки про неможливість "прощення" РФ
Рішення комітету ще має підтвердити пленарна зала
Комітет з питань правил процедури Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), який представлятиме у ПАРЄ проект змін до правил накладання санкцій, підтримав українські правки до документа, які роблять неможливим "прощення" Росії. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на Twitter директора зі зв'язків з громадськістю Ради Європи Даніеля Холтгена.
Зазначимо, що рішення комітету ще має підтвердити пленарна зала, коли розглядатиме резолюцію. Слід підкреслити, що за практикою ПАРЄ підтримка пропозиції у комітеті суттєво підвищує шанси на успіх голосування за неї.
Додамо, дана резолюція пропонує підвищити поріг голосування до 2/3 голосів (зараз - 1/2), а це в свою чергу суттєво ускладнює накладення санкцій на Росію. Натомість українська поправка полягає у тому, щоб залишити правило 1/2 для низки санкцій, включаючи позбавлення росіян права голосу.
Ще одна правка українських представників забороняє брати участь у роботі ПАРЄ парламентарям, обраним виборцями на окупованих територіях, зокрема в Криму.
Нагадаємо, у Страсбурзі (Франція) з 8 по 12 жовтня пройде осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Депутати, зокрема, проведуть дебати про закордонне фінансування ісламу в Європі і радикалізацію настроїв серед мігрантів.
Обговорення найбільш резонансного питання - перегляд повноважень і прав на голосування національних делегацій - заплановано на вівторок, 9 жовтня.
Як писало РБК-Україна раніше, на початку жовтня депутати Верховної ради України підтримали проект постанови №9089 "Про Заяву Верховної ради України у зв'язку з ситуацією, що склалася в Парламентській Асамблеї Ради Європи", за документ проголосували 242 нардепа.
"Верховна рада України постановляє: засудити спроби зняти обмежувальні заходи відносно постійної делегації Російської Федерації у Парламентській асамблеї Ради Європи в обхід резолюцій Асамблеї і внесення змін у статутні документи, які змінюють засадничі принципи діяльності організації", - йдеться у тексті постанови.