Комісія Митного союзу схвалила перелік з 9 захисних заходів у зовнішній торгівлі
Комісія Митного союзу (КМС) Росії, Білорусії і Казахстану вирішила схвалити перелік з дев'яти антидемпінгових та спеціальних захисних заходів, що підлягають розповсюдженню на єдину митну територію Митного союзу (МС) за результатами ревізій національних заходів захисту ринку. Про це йдеться у рішенні КМС N648, прийнятому 19 травня 2011 р. на 27-му засіданні комісії в Мінську, передає РБК.
Захисні заходи підлягають розповсюдженню на єдину митну територію МС за результатами ревізій національних заходів захисту ринку, проведених уповноваженими органами держав - членів МС згідно з угодою про порядок застосування спеціальних захисних, антидемпінгових і компенсаційних заходів протягом перехідного періоду.
До переліку увійшли антидемпінгові заходи щодо: деяких видів сталевих труб походженням з України (обсадні, насосно-компресорні, нафтопровідні, газопровідні і гарячодеформовані труби загального призначення); машинобудівного кріплення походженням з України; поліамідних технічних ниток походженням з України; підшипників кочення і підшипникових труб походженням з Китаю; нікелевмістимого плоского прокату з корозійностійкої сталі походженням з Бразилії, Китаю, Республіки Корея і ПАР. Також передбачені спеціальні захисні заходи щодо імпорту нержавіючих труб, столових приладів і кріпильних виробів.
Передбачається, що на розгляд чергового засідання КМС будуть внесені проекти відповідних рішень про застосування на єдиній митній території МС зазначених антидемпінгових, спеціальних захисних заходів, з урахуванням позицій сторін за підсумками консультацій з іноземними державами.
КМС також планує звернутися з проханням до урядів Білорусії, Казахстану і РФ провести роботу щодо застосування режиму, що діє в рамках угоди про регулювання поставок деяких видів сталевих труб між Міністерством економічного розвитку РФ і Міністерством економіки України, на поставки цієї продукції з України на єдину митну територію Митного союзу шляхом укладення міжнародного договору.