Команда Філатова за місяць витратила понад 11 млн гривень на свята, - розслідування
Журналісти спробували дізнатися, скільки в Дніпрі витратили на свята
Міська влада Дніпра з кінця серпня по початок вересня витратила понад 11 мільйонів гривень на організацію святкових заходів та народних гулянь. Про це йдеться в розслідуванні Олексія Сергієнка "Децентралізація по-дніпровськи: як Борис Філатов і його команда за місяць "прогуляли" 11 мільйонів гривень з бюджету" у виданні "Ділова столиця".
У матеріалі зазначається, що першим масштабним святом, яке відзначалося у Дніпрі в серпні, був День Незалежності України. 26 червня комунальне підприємство "Організаційно-аналітична служба" оголосило про проведення відкритих торгів на "Надання послуги з організації та проведення заходу "День незалежності". Очікувана вартість склала 3 мільйони 800 тисяч гривень, зазначається в статті.
"Спробувати щастя в майже чотиримільйонному замовленні від міської ради вирішили два учасника. І обидва, м'яко кажучи, дивних", - йдеться в статті.
За даними в публікації, ТОВ "ДніпроЕвент центр", одне з підприємств-учасників, було зареєстровано буквально за тиждень до торгів. Другий учасник, фізособа-підприємець Денис Павлов, навіть не торгувався, заявивши максимальну суму в 3 млн 800 тис. гривень. "ДніпроЕвент центр" "впало" на 38 тисяч (мінімальний крок пониження ставки) і стало переможцем, пише автор.
"За 3 762 000,00 грн ця фірма організувала в Дніпрі "Форум української молоді діаспори" на 300 осіб, з трансфером, проживанням в готелі та харчування. Втім, цей захід ніяк не торкнувся городян. Як і оренда конференц-залів, а також зали для урочистої частини на 22 серпня (не менше 700 кв. м). Варто зауважити, що всі ці "невидимі" для дніпрян дії супроводжувалися витратами на фуршети, ведучих, апаратуру, логістику і прикрасу залів, а також сувенірну продукцію від чинної влади Дніпра. Майже всього закупили по 800 одиниць: флешки, термокружки, футболки, кепки, значки, ручки, прапорці і навіть брендовані годинники", - пише автор з посиланням на офіційні документи.
На ще одне свято – День міста, який відзначався у вересні – влада Дніпра витратила в цілому 7 069 054 грн з міського бюджету, зазначається в матеріалі. В торгах, за даними автора, також брали участь "сумнівні" фірми і компанії, багато з яких були або пов'язані між собою, або були зареєстровані напередодні торгів.
За підрахунками автора статті, загальна сума витрачених з міського бюджету коштів на різні святкові гуляння в Дніпрі за один місяць склала понад 11 000 000 гривень.
"За ці гроші, наприклад, можна було придбати п'ять машин швидкої допомоги класу "В", з усім необхідним медичним обладнанням для порятунку життя, або повністю поміняти ліфти, у 30 під'їздах. У той же час сучасний і прогресивний мер і його команда, щоб не позбавляти городян свята, при цьому не спускаючи одинадцять мільйонів гривень в Дніпро, могли б давно створити умови, при яких народні гуляння в місті забезпечувалися за рахунок спонсорів і комерційних брендів, для яких подібна кооперація може бути вигідна і цікава. Проте Борис Філатов та його підлеглі перевагу "вигуляти" все місто, роздавши гроші, м'яко кажучи, сумнівним і не вселяє довіру фірмам, а також щедро нагородивши кожен метр скупчення людей своїм ім'ям", - резюмує автор.
27 вересня мер Дніпра Борис Філатов на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook вимагав від народних депутатів з Дніпра не голосувати у Верховній Раді за проект держбюджету на 2018 рік і звинуватив центральну владу у тому, що вона "вбиває децентралізацію", забираючи у Дніпра в 2018 році один мільярд двісті вісімдесят мільйонів гривень порівняно з 2017 роком.
"Наступного разу, коли мер Дніпра буде піднімати питання про несправедливий проект державного бюджету на наступний рік, критикувати центральну владу, а також лякати народних депутатів від Дніпра всілякими карами та санкціями, йому має сенс нагадати про те, в якій вільній манері витрачаються бюджетні кошти у його місті. Дивись, зміна підходів на рівні самого Дніпра дасть можливість заощадити мільярд-другий. І погрожувати Кабміну не потрібно буде", - резюмує автор статті.