Кількість аграрних підприємств на продаж істотно виросла на тлі зменшення прибутковості рослинництва, - УКАБ
Кількість пропозицій аграрних підприємств істотно збільшилася за останні два місяці, незважаючи на збереження порівняно низьких цін на зерно і технічні культури у переважної більшості господарств. Про це зазначили в асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" ( УКАБ ).
За словами президента УКАБ Алекса Ліссітси, сучасні реалії АПК різко контрастують з сприйняттям в органах державної влади та експертному середовищі.
"Люди, які не працюють в бізнесі, переважно орієнтуються на інформацію про результати роботи сільськогосподарських підприємств в минулому році, в той час як зниження цін на зерно та олійні робить неможливим продовження прибуткової роботи більшості господарств, що не мають запасу фінансової міцності", - зауважує він.
Експерт зазначає, що кількість виставлених на продаж господарств збільшилася як мінімум удвічі в порівнянні з літнім періодом.
"Нові пропозиції щодня з'являються", - констатує Він. Хоча, за його словами, на даному етапі власники все ще оперують завищеною оцінкою бізнесу, характерною для попередніх років.
За інформацією експертів УКАБ, додатково погіршують настрої підприємців в АПК засилля контролюючих інстанцій, неприйнятні умови кредитування, фактично заблокована система реєстрації земель, неясність з введенням ринку земель або роботою Земельного банку, невідшкодування ПДВ при експорті, спроби посилити фіскальний тиск на галузь і інші подібні фактори.
"Підприємці просто не бачать приводу для оптимізму, причому якщо раніше продавалися переважно слабкі господарства, то зараз вийти з бізнесу віддають перевагу і багато підприємства, оснащені сучасною технікою, також не витримують поточних умов роботи", - підкреслює генеральний директор УКАБ Володимир Лапа.
За його словами, якщо власники бізнесу не зможуть знайти покупців на активи за прийнятною ціною, єдиним можливим розвитком подій стане зменшення оборотного капіталу та інвестицій у дотримання технологій вирощування врожаю 2014 року. Реструктуризація кредитів та інших зобов'язань також може бути одним з варіантів розвитку подій в умовах, які склалися.