ua en ru

Кокс сподівається на вирішення справи Тимошенко до саміту у Вільнюсі

Колишній президент Європарламенту Пет Кокс сподівається на вирішення політично вмотивованого правосуддя та справи Юлії Тимошенко до саміту у Вільнюсі. Про це повідомляє прес-служба ВО "Батьківщина".

Сьогодні, 28 жовтня, голова комітету Верховної Ради (ВР) України з питань європейської інтеграції Григорій Немиря взяв участь у пленарній зустрічі конференції комітетів парламентів держав-членів ЄС у справах спільноти та європейських справах (COSAC) у Вільнюсі.

Під час свого виступу на панелі "Парламентська дипломатія - Європейський Парламент-Україна" він подякував Литві, яка наразі головує в ЄС, за підтримку України та за запрошення представника ВР взяти участь у ювілейному засідання COSAC.

"Більшість фракцій нашого парламенту підтримує євроінтеграційний курс нашої держави, включаючи підписання Угоди про асоціацію з ЄС", - наголосив Григорій Немиря. - "Критерії Ради ЄС відомі і чіткі і я сподіваюся, що вже найближчим часом буде досягнуто прогрес у вирішенні питання політично вмотивованого переслідування".

У зв‘язку з цим, він подякував Коксу, який виступив з основною доповіддю під час цієї панелі, за зусилля місії Кокса-Кваснєвського щодо вирішення справи Юлії Тимошенко.

"Я сподіваюся, що до саміту у Вільнюсі ми знайдемо шлях вирішення справи колишнього прем‘єр-міністра України, який буде взаємоприйнятним. Це означає звільнення Юлії Тимошенко та можливість для неї отримати лікування за кордоном", - сказав Пет Кокс.

У панелі "Парламентська дипломатія - Європейський Парламент-Україна" взяли участь 15 депутатів - членів національних парламентів держав-ЄС.

"Ми всі хочемо, щоб саміт Східного партнерства у Вільнюсі був успішним і Угоду про асоціацію було підписано. Але Україна має знати, що ми не зможемо рухатися вперед до цієї мети за рахунок наших цінностей", - сказав голова комітету з питань ЄС палати лордів Великобританії лорд Тімоті Босвелл.

Зазначимо, конференція комітетів парламентів держав-членів ЄС у справах спільноти та європейських справах (COSAC), яку було засновано у 1989 р., відбувається двічі на рік у столиці країни, яка на той час головує в ЄС. У ній беруть участь по шість представників від кожного національного парламенту держав ЄС та по три спостерігачі від держав-кандидатів на членство в ЄС.