ua en ru

До другого читання до проекту Митного кодексу подано 850 поправок, - Хомутиннік

До розгляду в другому читанні у Верховній Раді проекту закону "Про Митний кодекс України" в профільний парламентський комітет надійшло близько 850 проектів поправок, більшість з яких вже оброблені. Про це на сьогоднішніх комітетських слуханнях "Громадське обговорення проекту нової редакції Митного кодексу" заявив голова комітету Верховної ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталій Хомутиннік, передає кореспондент РБК-Україна.

"До другого читання нам надійшло майже 850 поправок та пропозицій, більшість з яких на сьогоднішній день опрацьовано", - сказав Хомутиннік.
За його словами більшість пропозицій, що надійшли "стосуються правил і процедур і вирішуються на рівні робочих груп".
У цьому законопроекті, повідомив Хомутиннік, "визначено вичерпний список документів, які надаються митним органам для здійснення митного контролю, значно скорочено термін митного оформлення, приділено значну увагу введенню електронного декларування та інформаційних технологій в митній справі, значно обмежена можливість проведення безпідставних переглядів товарів, чітко визначено, з максимальним урахуванням положень Податкового кодексу України, порядок проведення митними органами документальних перевірок на підприємствах".
Також цей законопроект передбачає введення дієвої системи управління ризиками, яка є основою митного контролю, запроваджено інститут уповноваженого оператора економічної діяльності та врегульовано його статус, а також встановлена ​​процедура призупинення отримання та відкликання такого статусу.
Крім цього, за словами Хомутинніка, Митний кодекс спрощує і лібералізує процедуру митного контролю товарів та особистих речей, які перевозяться через митний кордон України фізичними особами, а також "значно лібералізовані процедура контролю за правильністю визначення митної вартості товарів, чітко визначені права, обов'язки і відповідальність митних органів та декларантів та при визначенні митної вартості". Серед іншого, цей документ "значно доопрацьований з урахуванням європейського законодавства питання надання гарантій з оплати митних платежів та багато інших питань, які сьогодні врегульовані практично нормативно-правовими актами Державної митної служби та Кабінету міністрів".