ua en ru

КНР задоволена рішенням США не визнавати його "валютним маніпулятором"

Китай задоволений вирішенням США не визнавати його "валютним маніпулятором". Коментуючи доповідь Мінфіну США з валютної політики основних торгових партнерів країни, офіційні китайські ЗМІ підкреслюють, що Вашингтону слід зайнятися вирішенням власних, куди важливіших проблем, ніж шукати "цапів відбувайлів" за кордоном, повідомляє РБК.
Інформагентство "Сіньхуа" пише сьогодні, що американські конгресмени агресивно підштовхували адміністрацію Барака Обами до валютної "конфронтації" з Пекіном, проте Мінфін США після тривалих роздумів не став чіпляти на Китай ярлик "валютного маніпулятора". На думку інформагентства, валютну суперечку відображає той факт, що "політичним діячам у США потрібний "цап відбувайло", щоб відвернути увагу громадськості від серйозних внутрішніх проблем, наприклад високого безробіття, яке уперто тримається на рівні вище 9% всупереч помірному зростанню економіки".
Минулої ночі за московським часом Міністерство фінансів США опублікувало довгоочікувану піврічну доповідь з валютної проблематики, яка спочатку повинна була вийти в середині квітня. Міністерство прийшло до висновку, що жодна з держав - основних торгових партнерів США не може бути визнана валютним маніпулятором, хоча національна валюта Китаю як і раніше залишається "недооціненою".
Голова Мінфіну США Тімоті Гайтнер заявив, що у Вашингтоні уважно стежитимуть за подальшими рухами китайського юаня. "Насправді має значення те, наскільки і як швидко ревальвуватиметься юань", - йдеться в письмовій заяві Т.Гайтнера.
Американське законодавство, а саме: Акт про міжнародну торгівлю і конкуренцію США від 1988 р. (Omnibus Trade and Competitiveness Act), вимагає від Міністерства фінансів надання регулярних звітів про те, чи не маніпулюють країни - торгові партнери США обмінними курсами своїх валют з метою "спотворення ефективного платіжного балансу або отримання несправедливої конкурентної переваги в міжнародній торгівлі".
У червні ц.р., за тиждень до саміту G8 і G20 в Канаді, Китай оголосив про рішення відновити реформування свого валютного режиму. ЦБ Китаю заявив, що зробить обмінний курс національної валюти гнучкішим, хоча і виключив різкі коливання юаня під впливом ринкових сил. У Вашингтоні дану заяву Пекіна сприйняли з надією на поступову ревальвацію юаня. З 19 червня, коли було оголошено про відновлення валютного реформування, юань зміцнився до долара менш ніж на 1%.