ua en ru

КНР після перерозподілу квот у МВФ може стати найвпливовішим учасником фонду після США

Китай за підсумками майбутньої реформи квот і голосів у Міжнародному валютному фонді (МВФ) може зайняти третю або навіть другу стрічку в організації за обсягом повноважень після основного "пайовика" МВФ - Сполучених Штатів Америки, повідомляє Reuters із посиланням на робочі матеріали фонду. За такого сценарію, який поки що не затверджений, КНР залишить позаду себе "старі" економічні держави, що традиційно знаходилися в МВФ на перших ролях, - Німеччину, Францію і Великобританію, пише РБК.
Майбутній перерозподіл голосуючих прав у МВФ дозволить посісти вищі позиції у фонді багатьом державам, що розвиваються, зокрема Бразилії, Росії, Індії, Південній Кореї і Туреччині, виходить із документа МВФ, що опинився у розпорядженні Reuters. Агентство уточнює, що розробники реформи підготували чотири сценарії перерозподілу голосів, три з яких припускають, що Китай переміститься на третє місце по "вазі" в МВФ з поточної шостої позиції - більше голосуючих прав буде тільки у США і Японії.
Згідно з одним із варіантів реформи, КНР обходить за обсягом голосуючих прав у МВФ Японію і посідає другу позицію услід за Сполученими Штатами.
Порівняльна вага в МВФ інших висхідних держав також збільшиться. Так, Індія переміститься з 11-го рядка на 9-й, а Бразилія - з 14-го на 11-й. Про те, яке місце посяде після перерозподілу квот Росія, Reuters не повідомляє.
Зазначимо, що сьогодні Росія і Китай за підсумками переговорів лідерів двох країн Дмитра Медведєва і Ху Цзіньтао закликали країни G20 домовитися про конкретний механізм реформи квот і голосів у МВФ до чергового саміту "двадцятки", який пройде в Сеулі 11-12 листопада 2010 р. "G20 повинна зробити так, щоб цілі реформи квот в МВФ, поставлені Піттсбурзьким самітом, були досягнуті до проведення саміту в Сеулі", - йдеться в спільній заяві Д.Медведєва і Ху Цзіньтао.
На саміті в Піттсбурзі у вересні 2009 р. країни "двадцятки" домовилися про перерозподіл квот у МВФ на 5% на користь держав, що розвиваються. В той же час країни БРІК (Бразилія, Росія, Індія, Китай) пропонували збільшити квоти держав, що розвиваються, в МВФ на 7%.