ua en ru

КНДР має намір в 2010 р. покласти край ворожим відносинам з США.

КНДР має намір в році, що наступив, покласти край ворожим відносинам з США, а також збудувати "хороші і дружні" відносини з іншими країнами. Про це мовиться в опублікованому сьогодні новорічному посланні північнокорейського уряду, опублікованому в державних ЗМІ. У посланні також мовиться, що КНДР має намір поліпшити свої відносини з Південною Кореєю і закликає її керівництво утриматися від дій, які можуть загострити конфлікти і напруженість між двома країнами. Північнокорейські власті також підкреслили, що мають намір створити стійкий без'ядерний світ на Корейському півострові за допомогою діалогу і переговорів, передає Associated Press.

Нагадаємо, що новий виток північнокорейської кризи стартував 5 квітня 2009 р. після того, як Пхеньян здійснив запуск ракети з супутником зв'язку на борту. Японія, Південна Корея і США засудили запуск ракети в КНДР, охарактеризувавши його як провокаційний акт. Рада Безпеки ООН 13 квітня 2009 р. одноголосно засудила запуск Північною Кореєю ракети, після чого Пхеньян заявив про вихід з шестисторонніх переговорів по ядерному роззброєнню Корейського півострова і випровадив з країни інспекторів МАГАТЕ. У травні 2009 р. КНДР провела другі в своїй історії ядерні випробування.

У жовтні 2009 р. Пхеньян повідомив, що знаходиться в кроці від повного відновлення реактора в Йонбєнє. Активні роботи по відновленню цього ядерного об'єкту Північна Корея вела з початку 2009 р. У 2007 р. Йонбєн був єдиним функціонуючим ядерним об'єктом в КНДР, поки в результаті чергового раунду шестисторонніх переговорів у вересні 2007 р. реактор був зупинений. Потім КНДР погодилася демонтувати його, а також надати інформацію про програму збагачення урану, що проводиться. Взамін Вашингтон пообіцяв зняти з КНДР ряд санкцій, зокрема, виключити країну із списку спонсорів тероризму.

Пхеньян наполягає на прямих переговорах з Вашингтоном щодо ядерної зброї КНДР. Сполучені Штати наполягають на участі в обговореннях всіх зацікавлених сторін: Росії, Китаю, Японії, Південного і Північного Корів, США (так званої "переговорної шестірки"). У грудні 2009 р. спеціальний посланник США побував в Північній Кореї для обговорення питань ядерної програми.