Влада Північної Кореї має намір незабаром частково відмовитися від планової економіки. Про це повідомляє "Росія-24" з посиланням на вашингтонське "Радіо Вільної Азії".
Згідно з отриманою інформацією, починаючи з 6 серпня вступила в дію програма "Нової системи економічного управління". Наприкінці червня глава КНДР Кім Чен Ин видав розпорядження про розробку нової програми реформ. Чиновники отримали вказівку на початку липня.
Перехід до нової економічної системи буде означати невелику відмову від планово-адміністративної економіки. Згідно з правилами нової реформи, підприємства зможуть самі встановлювати ціни на товари, а також обійдуться без жорсткого державного контролю. Втім, керівництво підприємств буде далі призначатися урядом, а приватним особам не можна буде відкрити свій бізнес.
Крім того, очікується проведення реформ у сільському господарстві. За останніми даними, селянам нададуть право залишати собі до 30% продукції.
Тим часом, південнокорейське Міністерство об'єднання двох країн повідомляє, що, можливо, йдеться про експеримент, що проводиться тільки в деяких частинах країни. "Ми не думаємо, що реформи проводяться у всій країні", - зауважили в міністерстві.
Вперше про намічені реформи в найбільш закритій країні світу стало відомо в липні. Проте, тоді ще було незрозуміло, в чому саме полягає суть реформ. Зокрема, передбачалося, що управління економікою може перейти від армії до цивільної владі.
Проти такого заходу виступив начальник Генштабу північнокорейської армії Лі Ен Хо, який був трохи пізніше відправлений у відставку під приводом хвороби. Крім цього, від різних інформаційних агентств надходили дані про перестрілку військовослужбовців під час усунення Лі Ен Хо з важливої посади. За різними даними, під час перестрілки було вбито 20-30 військовослужбовців.