Керівники обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій повинні прискорити роботу з наповнення державних і створення регіональних резервів зерна. Таке завдання поставив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв на селекторній нараді з керівниками усіх регіонів України, передає прес-служба першого віце-прем'єра.
Необхідно забезпечити закупівлю продовольчого зерна до державного інтервенційного фонду в обсязі не менш, ніж три мільйони тонн, заявив він.
Перший віце-прем'єр-міністр нагадав, що збирання ранніх зернових практично завершено. Зібрано більше 34 млн тонн зерна, з них пшениці - понад 23 млн тонн; триває збирання круп'яних культур, попереду прибирання кукурудзи.
Клюєв заявив, що Аграрний фонд недостатньо працює над поставками продовольчого зерна цьогорічного врожаю. За даними першого віце-прем'єра, до Аграрного фонду надійшло лише 401 тис. тонн або 45% передбачених обсягів. Всього до державного інтервенційного фонду числиться лише 523 тисячі тонн зерна, заявив він. Перший віце-прем'єр-міністр поставив завдання прискорити формування державного інтервенційного фонду, в тому числі поставки в нього продовольчого зерна врожаю 2011 року за форвардними контрактами.
Перший віце-прем'єр-міністр також поставив завдання Мінагрополітики та керівникам регіонів щодня подавати інформацію керівництву Кабінету міністрів щодо обсягів наповнення регіональних зернових ресурсів. У свою чергу Мінфін повинен щодня подавати інформацію про виділення коштів на ці цілі в кожному регіоні.
Також Клюєв доручив забезпечити відповідні умови зберігання зерна врожаю поточного року на зернових складах. Він також заявив, що Держсільгоспінспекціі необхідно посилити контроль за якістю зерна врожаю 2011 року та умовами його зберігання.
Перший заступник керівника уряду України також поставив завдання забезпечити безперебійні поставки хлібопекарським підприємствам борошна із зерна державного інтервенційного фонду та регіональних ресурсів.
"Звертаю увагу на недопущення необгрунтованого підвищення цін на хліб і хлібобулочні вироби. У цьому напрямку відповідальність покладаю на Мінекономрозвитку, Мінагрополітики, Антимонопольний комітет, ДПС, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські держадміністрації, які повинні прийняти відповідні заходи згідно з компетенцією . Ми повинні заздалегідь створити всі інструменти, щоб контролювати ситуацію", - заявив Клюєв.