Клюєв: Питання відносно ДК "Укрспирт" буде окремо розглядатися 10 листопада на спеціальні нараді
Перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв на засіданні Міжвідомчої комісії з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств, повідомив, що питання відносно Державного концерну "Укрспирт" буде окремо розглядатися 10 листопада на спеціальні нараді щодо розвитку спиртової та лікеро-горілчаної галузі, повідомляє прес-служба віце-прем'єра.
Зокрема, сьогодня, 8 листопада, учасники засідання розглянули ситуацію навколо Державного концерну "Укрспирт". За даними Держфінінспекції, встановлено непоодинокі випадки, коли здійснювалася прихована приватизація державного майна (незважаючи на законодавчу заборону приватизації) шляхом доведення до штучного банкрутства за допомогою кредитів комерційних банків (з передачею майна в заставу), а також шляхом реалізації через суди майна підприємств, що входять до складу концерну "Укрспирт". Окрім того, виявлено реалізацію спирту та його похідних за цінами, нижчими від собівартості виробництва майже половиною підприємств Концерну (14 підприємств). За інформацією Мінюсту, Тростянецький та Коростишевський спиртові заводи, відповідно у 2008 та 2009 роках, самі проти себе ініціювали процедури банкротства.
"Ми маємо докладно розібратися, чому цього року у нас лише дві галузі в країні показують спад виробництва - нафтопереробка та лікеро-горілчана галузь. Своживання алкоголю не зменшилося. Тоді чому галузь показує погіршення показників? Необхідно невідкладно розібратися", - заявив перший заступник керівника уряду України.
Члени Міжвідомчої комісії також розглянули ситуацію навколо Державного підприємства "Навчально-дослідницьке господарство "Докучаєвське" Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва, яке уклало Мирову угоду про спільну діяльність з двома приватними підприємствами та з порушенням законодавства у спільну діяльність передало власні земельні угіддя, лісосмуги та сади. В результаті "Докучаєвське" було доведено до банкрутства, а частина земельних ділянок площею 57,18 га були передані безоплатно у власність громадянам, а також ділянка площею 19,2 га - в оренду під сміттєзвалище. Ухвалено рішення звернутися до Генеральної прокуратури з проханням вжити відповідних заходів щодо захисту законних інтересів держави у цьому питанні.
Андрій Клюєв заявив, що керівник підприємства не міг діяти одноосібно, без прикриття з боку відповідальних осіб у відповідному міністерстві. Він доручив Мінагрополітики провести ретельну службову перевірку та внести пропозиції щодо жорстких кадрових рішень.
Під час обговорення ситуації навколо Державного науково-дослідного та проектного інституту титану учасників засідання констатували, що йдеться про неіснуючу заборгованість, фактично, - про шахрайство. По даному факту в червні поточного року слідчим управлінням СБУ у Запорізькій області було порушено кримінальну справу щодо зловживань службових осіб самого інституту, а також - кредитора (ТОВ "ТУЛС") та поручителя (ТОВ "Континент-ЛТД"). Прокуратури Дніпропетровської та Запорізької областей звернулися до суду. 17 серпня рішенням Господарського суду Дніпропетровської області скасовано рішення цього ж суду від 11 листопада 2010 року щодо стягнення заборгованості на користь ТОВ "ТУЛС" у розмірі 197,7 млн грн.
Учасники засідання також розглянули факт доведення до банкрутства ДП "Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування". Андрій Клюєв поставив завдання Міністерству юстиції проаналізувати законність дії всіх органів влади. Представник Генеральної прокуратури України заявив, що органи прокуратури планують активно включитися у цей процес в рамках існуючих кримінальних справ. Перший віце-прем‘єр-міністр дав доручення Агентству держмайна терміново активізувати захист державних інтересів у судовому порядку, а також розробити та подати план не лише виведення інституту зі стану банкротства, а й його ефективного розвитку.
Розглядаючи ситуацію навколо виробника самохідних автомобільних кранів ВАТ "Холдингова компанія "Краян", Андрій Клюєв завив: "Держава зобов‘язана справлятися з рейдерами незалежно від їхнього статусу та політичного забарвлення. Навіть, якщо це народний депутат. Терміново надати мені всю інформацію про схеми, якими користуються рейдери. Ми повинні захистити підприємство - не дозволити різати його на шматки". За даними Фонду державного майна України, застосовуючи процедуру фіктивного банкротства через рішення судів, у підприємства було відібрано низку будівель.