Клюєв: Протягом місяця всі підприємства ТКЕ повинні бути оснащені технологічними лічильниками відпустки тепла
До 1 жовтня всі підприємства комунальної теплоенергетики повинні бути оснащені технологічними лічильниками відпуску теплової енергії. Про це заявив у вівторок, 30 серпня, перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв на селекторній нараді з керівниками усіх регіонів України, повідомляє прес-служба першого віце-прем'єра.
За словами Клюєва, оснащення об'єктів засобами обліку теплової енергії забезпечено на 25% (з 6,6 тис виробників теплової енергії оснащено - 1,6 тис). Найнижчі показники - у Севастополі (9,3%), Чернівецькій (10%) і Полтавській (11,5%) областях, тоді як в Черкаській області ця робота ще не починалася.
Аналогічна ситуація склалася і з оснащенням засобами обліку підприємств водопровідно-каналізаційного господарства (на 34%) - у Севастополі (5,8%), Херсонській (8), Рівненській (9%) і Волинській областях (10%).
"Попереджаю, підприємства, які будуть не оснащені засобами обліку відпуску теплової енергії, матимуть серйозні проблеми при укладанні договорів на поставку природного газу на наступний опалювальний період, а також - проблеми з ліцензіями, - підкреслив перший віце-прем'єр-міністр і додав: Вимагаю від місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування рішучих дій щодо розриву контрактів з керівниками підприємств, які не встановили засобів обліку подачі води або виробництва теплової енергії ".
Крім того, Клюєв підкреслив, що до 1 жовтня місцеві органи виконавчої влади мають забезпечити завершення підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та об'єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 року.
«В останні дні літа ми маємо перевірити готовність об'єктів до безперебійної роботи в осінньо-зимовий період і виправити ситуацію там, де це необхідно», - наголосив він.
До початку опалювального сезону планувалося провести капітальний ремонт 803 котелень, тоді як на сьогодні фактично відремонтували - 585 (або 73%). За його словами, найнижчі показники готовності - в Івано-Франківській (79%), Миколаївській (78) та Чернівецькій (76%) областях. Водночас у Києві проведення таких робіт навіть не розпочиналося, заявив перший віце-прем‘єр-міністр.
Крім того, вже замінено 81% котлів, капітально відремонтовано - 83% котлів. Приблизно така ж ситуація склалася і в сфері підготовки теплових мереж: відремонтовано і підготовлено до експлуатації 84% теплових пунктів.
Андрій Клюєв зауважив, що незадовільним залишається рівень заготівлі твердого та рідкого палива: вугілля заготовлено на 68%, а створення запасів рідкого палива - лише 37% від запланованої потреби.
За його словами, до експлуатації підготовлено 82% водопровідних і каналізаційних очисних споруд. Недостатніми темпами ця робота ведеться в Криму, Івано-Франківській, Закарпатській, Волинській, Полтавській, Чернівецькій та Хмельницькій областях.
Як зауважив Андрій Клюєв, комплексну підготовку житлового фонду завершено на 80%. Низькими темпами проводяться роботи з промивання опалювальних систем у Харківській (70 %) та Черкаській (72 %) областях, зазначив він.
Андрій Клюєв звернув увагу керівників усіх регіонів на необхідності термінового завершення робіт з підготовки шкіл та інших навчальних закладів. За його словами, готовність соціальних об'єктів до опалювального сезону складає 88% (школи - 89,5%, дитячі садки - 89,3%, лікарні - 81,2 %), а найнижчі показники їх готовності в місті Києві (73%), у Херсонській (71%), Черкаській (73%) та Закарпатській областях (74%).