Пост глави держави може зайняти Хілларі Клінтон. Вибори президента США стануть історичними в разі її перемоги
Хілларі Клінтон - кандидат в президенти США на виборах в США 2016 може стати першою жінкою-президентом за всю історію Америки. Як дружина Білла Клінтона прийшла в політику, які посади займала протягом своєї кар'єри, а також передвиборний рейтинг Клінтон в матеріалі "РБК-Україна".
Хілларі Клінтон отримала ступінь бакалавра з політології в коледжі Уеллслі, а потім вступила в Єльський університет, після закінчення якого стала доктором права. У Єлі Хілларі познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Біллом Клінтоном. Одружившись, пара переїхала в Арканзас, де і почалася політична кар'єра майбутнього 47-го президента США. Хілларі активно допомагала чоловікові і приймала участь в складанні його передвиборних кампаній на пост генерального прокурора і губернатора штату Арканзас.
Паралельно з зайнятістю в політичному житті чоловіка, Хілларі була членом правління Корпорації юридичних послуг. Також будучи Першою леді штату, Клінтон брала участь в суспільному житті Арканзасу в сфері освіти і охорони здоров'я. Вона була ініціатором впровадження системи тестування викладачів на профпридатність, брала участь у встановленні норм розкладу занять для школярів.
У 1992 році в США почалася президентська кампанія. Білл Клінтон балотувався на пост глави держави. Хілларі активно підтримувала чоловіка, беручи участь в аналізі та плануванні передвиборної гонки, завдяки чому отримала від американців прізвисько "співпрезидент".
З 1993 року по 2001 Хілларі Клінтон була Першою леді Америки. У 93-му президент призначив дружину головою комітету реформи охорони здоров'я.
Однак зміни в законодавстві, що стосувалися надання медичної страховки для всіх громадян США, на той час не були підтримані в Конгресі. Через рік Хілларі Клінтон подала у відставку з посади, але продовжила займатися громадською діяльністю, захищала права жінок і дітей США.
Найгучнішим скандалом під час президентства Клінтона стали його відносини з Монікою Левінські. Хілларі підтримала чоловіка тій ситуації і назвала секс-скандал змовою проти президента.
У 2000-му Хілларі стала сенатором штату Нью-Йорк, і в 2006 році переобрана на цю посаду. Клінтон, рейтинг якої завжди був високим у американців, була однією з фавориток президентської кампанії 2008 року. Але практично перед самим закінченням праймеріз відмовилася від участі у внутрішньопартійній боротьбі та висловила підтримку Бараку Обамі.
У 2009 році Обама призначив Клінтон держсекретарем. На цій посаді Хілларі виступала за радикальну боротьбу з ісламським екстремізмом. Про період роботи на посаді глави Держдепартаменту Клінтон написала мемуари "Важкі вибори".
Про свій намір взяти участь у наступних виборах президента Америки Клінтон заявила в 2015 році. Її кандидатура була затверджена на з'їзді демократичної партії після перемоги в праймеріз.
Для Хілларі Клінтон вибори президента США 2016 стануть другими в політичній кар'єрі. У разі перемоги вона має намір підтримати впровадження міграційної реформи, сприяти подоланню нерівності доходів і захищати права "середнього класу", а також продовжувати боротися з екстремізмом.
Фактично протягом усієї передвиборної кампанії фаворитом гонки була Хілларі Клінтон. Кандидат в президенти США від республіканців - Дональд Трамп, за результатами соціологічних досліджень, в останні дні перед голосуванням скоротив відставання.
На 7 листопада Клінтон на кілька відсотків випереджає Трампа (дані The New York Times). Лідерство Клінтон по передвиборчим прогнозами напередодні голосування підтверджує і опитування АBC News.